Partner serwisuVisa dla biznesu

Open banking


Rozwiązania z zakresu otwartej bankowości pozwalają m.in. na agregacje rachunków (różne konta z różnych banków w jednej aplikacji mobilnej), potwierdzanie dochodów czy też zlecanie przelewów z rachunków posiadanych w innych bankach. Open banking to usługi oparte o API wprowadzane na mocy PSD2.
Kolejny fintech z licencją AISP od KNF
June 18, 2021, 2:01 PM

Firma Comarch Finance Connect uzyskała wpis do rejestru AISP prowadzonego przez UKNF. Znajdują się w nim fintechy świadczące wyłącznie usługę dostępu do rachunku.

Nowość w Banku Pekao – uproszczony proces kredytowy dzięki otwartej bankowości
June 15, 2021, 10:52 AM

Od czerwca Pekao wykorzystuje usługę otwartej bankowości w procesach udzielania  pożyczki gotówkowej, limitu pożyczki w koncie i karty kredytowej.

Kolejna akwizycja fintechu Tink. Tym razem przejmują niemiecki FinTecSystems
May 18, 2021, 2:04 PM

Dzięki temu Tink będzie w stanie rozszerzyć swoją działalność na kolejnych rynkach - szczególnie tych niemieckojęzycznych.

Konto w Banku Millennium założysz z wykorzystaniem otwartej bankowości
May 13, 2021, 4:41 PM

Bank Millennium udostępnił nowy sposób otwierania Konta 360o w pełni online. Tożsamość można potwierdzić poprzez zalogowanie do innego banku. 

Konsentus uruchamia program członkowski dla fintechów z obszaru otwartej bankowości
May 5, 2021, 10:07 AM

Na początek inicjatywa startuje w Ameryce Łacińskiej, z uwzględnieniem takich krajów jak Brazylia, Kolumbia, Chile i Meksyk. Wkrótce Open Banking Exchange ma trafić także na inne rynki.