Partner serwisuVisa dla biznesu

Open banking


Rozwiązania z zakresu otwartej bankowości pozwalają m.in. na agregacje rachunków (różne konta z różnych banków w jednej aplikacji mobilnej), potwierdzanie dochodów czy też zlecanie przelewów z rachunków posiadanych w innych bankach. Open banking to usługi oparte o API wprowadzane na mocy PSD2.
TransactionLink dostarczy usługi otwartej bankowości spółce Aasa Polska 
29 listopada 2022, 13:50

Polski fintech TransactionLink nawiązał współpracę z Aasa Polska. W jej ramach będzie weryfikować dane i oceniać zdolność kredytową klientów spółki.

Adyen wdraża płatności oparte na open bankingu
5 października 2022, 14:32

Fintech Adyen we współpracy z Tink wprowadził na rynek rozwiązanie pay-by-bank. Za jego pomocą klient zapłaci za zakupy przelewem ze swojego banku.

Trzy lata PSD2. Co udało się osiągnąć, a co trzeba poprawić?
3 października 2022, 13:00

Firma Kontomatik przygotowała raport, w którym przybliża stopień realizacji celów unijnej dyrektywy PSD2 oraz oczekiwania wobec PSD3.

FIZEN zamyka rundę seed i uruchamia integrator usług z zakresu open bankingu
17 sierpnia 2022, 11:18

2,5 miliona złotych to kwota, jaką FIZEN uzyskał w trakcie rundy seed. Taka inwestycja to furtka do rozszerzenia działalności o integrację open bankingu w kolejnych krajach.

Jak fintech Kontomatik wykorzystuje open banking? [Podcast]
9 sierpnia 2022, 10:57

Zapraszamy na rozmowę z Rafałem Nowickim, data scientist w firmie Kontomatik. Mówiliśmy dużo o scoringu kredytowym, wykorzystaniu danych bankowych oraz możliwościach jakie tego typu dane oferują.