Część przedstawionych rozwiązań stanowi wynik rozmów z przedstawicielami instytucji administracji publicznej, w czasie których zespół Bolt wsłuchiwał się w sugestie i oczekiwania ekspertów – czytamy w komunikacie.

Zaostrzona weryfikacja aut na platformie Bolt

Podstawową zmianą wynikającą z nowych standardów jest obowiązkowe oznakowanie samochodów, co będzie weryfikowane przez wymóg dostarczenia zdjęcia. Dla użytkowników oznacza to, że wszystkie pojazdy na platformie Bolt będą oznakowane jako taksówki, co ma pozwolić uniknąć pomyłek.

Bolt uruchomi również tzw. Punkty Obsługi Kierowców. Pierwszy punkt zostanie otwarty już na początku przyszłego roku w Warszawie. Kolejnych 11 powstanie w największych polskich miastach. W punktach kierowcy będą musieli przedstawić konieczne dokumenty, a zespół Bolt będzie je szczegółowo weryfikował przed dodaniem do platformy.

Obowiązkowe identyfikatory kierowców i badania psychologiczne

Nowe standardy bezpieczeństwa obejmą także weryfikację przez Bolt dodatkowych dokumentów każdego partnerskiego kierowcy. Potwierdzeniem, że partnerzy stosują się do wymagań będzie dostarczenie kopii identyfikatora kierowcy taxi, który musi się znaleźć w widocznym dla pasażerów miejscu. Ponadto Bolt będzie weryfikował, czy dany kierowca przebył odpowiednie badania psychologiczne i medyczne.