Partner serwisuVisa dla biznesu

Bolt (dawniej Taxify)


Bolt (dawniej Taxify) - firma pochodząca z Estonii łącząca za pomocą aplikacji przewoźników z pasażerami, oferuje przejazdy w mieście tańsze niż te oferowane przez tradycyjne korporacje taksówkarskie. Bolt to jeden z głównych konkurentów Ubera. Firmę cechuje duża liczba promocji dla klientów - kody rabatowe Bolt umożliwiają zamówienie przejazdu z dużymi zniżkami. Zarówno Bolt, jak i Uber to firmy, które znajdują się pod pręgierzem regulacji w związku z oskarżeniami o tworzenie nielegalnej konkurencji wobec licencjonowanych taksówkarzy.
Bolt Market - estoński jednorożec rekrutuje zespół dla nowej usługi
July 13, 2021, 12:44 PM

Bolt rozpoczął rekrutację do zespołu Bolt Market w Polsce - nowa usługa w portfolio platformy zostanie uruchomiona w ciągu kilku miesięcy. Do operacji dark stores poszukiwanych jest chwilowo 5 osób.

Bolt wyrusza na podbój Azji i Pacyfiku
January 25, 2021, 10:16 AM

Bolt jest pierwszą platformą mobilności na świecie, która wprowadza międzynarodowy program franczyzowy usług z zakresu transportu na żądanie i dostaw jedzenia.

Bolt ma już wirtualną kasę fiskalną
December 23, 2020, 11:55 AM

Bolt ma już eKasę, czyli wirtualną kasę fiskalną. Rozwiązanie stworzone przez Novitus uzyskało certyfikację Głównego Urzędu Miar. Mając eKasę oraz aplikację Bolt kierowcy nie muszą wyposażać swoich aut w taksometry i fizyczne kasy fiskalne.

Bolt zamknął rundę inwestycyjną o wartości 150 mln euro
December 16, 2020, 3:44 PM

Finansowanie zostało zrealizowane przez D1 Capital Partners przy udziale Darsana Capital Partners. Jest to największa suma środków uzyskanych jednorazowo przez Bolt.

Taksówki Bolt wjeżdżają na polskie ulice. Czy będzie drożej?
October 1, 2020, 7:29 PM

Kierowcy Bolt wjadą na buspasy i do stref ograniczonej dostępności dla ruchu kołowego. Do tego dochodzi możliwość zatrzymania na postoju dla taxi.