Booksy to aplikacja umożliwiająca umawianie wizyt w branży hair & beauty oraz udostępniająca biznesom kompleksowe narzędzie do zarządzania kalendarzem i pozyskiwania klientów. Firma aktywna jest na wielu rynkach, w tym m.in. w Wielkiej Brytanii, Brazylii czy Stanach Zjednoczonych.

Kolejne przejęcie przez Booksy amerykańskiej firmy

Przejęcie Genbook, platformy stworzonej z myślą o małych przedsiębiorcach z branży beauty & wellness, to kolejna akwizycja dokonana przez Booksy na rynku amerykańskim. W 2020 roku spółka przejęła innego konkurenta w USA, firmę GoPanache.

W Europie Booksy przejęło również polską firmę Lavito, a w 2020 roku platforma połączyła swoje siły z największym konkurentem na lokalnym rynku, Versum. Przejęcie Genbook napędzi dalszy rozwój Booksy oraz umożliwi dostarczanie zarówno klientom, jak i usługodawcom, technologii najwyższej jakości. W najbliższych miesiącach usługodawcy korzystający dotąd z usług firmy Genbook, której siedziba mieści się Sydney, przeniesieni zostaną na marketplace Booksy.

– Cieszymy się, że możemy połączyć siły z jedną z pierwszych firm, które powstały w naszej branży. – mówi Stefan Batory, współzałożyciel i CEO Booksy. – Dzięki fuzji z Genbook, jeszcze więcej klientów trafi do najlepszych salonów dostępnych na naszej platformie. Pozwoli nam to zapewnić im dokładnie takie usługi, jakich poszukują, a firmom z branży hair & beauty umożliwi dalszy, nieustanny rozwój.

– Cieszymy się, że możemy współpracować z tak szybko rozwijającą się aplikacją, jedną z najlepszych w App Store. – powiedział Philipp Liver, CEO Genbook. – Nie możemy doczekać się, aby zaoferować naszym klientom niezwykle szeroki wybór usług dostępnych na Booksy i sprostać ich stale rosnącym potrzebom.