Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

e-commerce


E-commerce to sektor gospodarki skupiony wokół handlu internetowego. Wartość rynku w Polsce wyceniana jest na 50 mld zł. Sektor e-commerce w Polsce to przede wszystkim sklepy internetowe oraz możliwość dokonywania płatności online. Jednym z kluczowych elementów rynku e-commerce jest infrastuktura logistyczna i kurierska, którą tworzą takie firmy jak Poczta Polska, UPS, DHL czy InPost. Ponadto e-commerce to także narzędzia marketingowe dostarczane m.in. przez Google.
Czterech na dziesięciu Polaków najczęściej robi e-zakupy mobilnie
December 2, 2021, 10:37 AM

Tak wynika z badania Santander Consumer Bank „Polacy na e-zakupach 2021”. Dzięki rewolucji cyfrowej smartfony stały się już integralną częścią e-commerce.

InPost oferuje dostawy tego samego dnia już w 20 polskich miastach
December 1, 2021, 12:04 PM

Do tej pory z takiego rozwiązania korzystali mieszkańcy Warszawy i Łodzi, gdzie nawet 3/4 paczek ma trafiać do paczkomatów tego samego dnia.

Pyszne.pl prezentuje kolejny Raport Food Trendów. Serwis ma już ponad 3 mln użytkowników
December 1, 2021, 10:00 AM

W okresie pandemii do Pyszne.pl dołączyło o 44% więcej nowych restauracji. 60% zamówień składanych jest przez aplikację, a najchętniej zamawianym daniem w Polsce pozostaje pizza.

Allegro testuje pakiet Smart z darmową wysyłką od 1 PLN
November 30, 2021, 12:15 PM

Oferta darmowej dostawy od 1 PLN jest dostępna od 30 listopada do 31 stycznia 2022 r. Mogą z niej skorzystać w ramach pilotażu wybrani posiadacze abonamentu Allegro Smart.

Marketplanet i Allegro chcą zrewolucjonizować zakupy B2B w Polsce
November 29, 2021, 4:26 PM

Startuje program pilotażowy, w ramach którego z usług sprzedawców Allegro Biznes będzie można skorzystać na platformie Marketplanet.