Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

e-commerce


E-commerce to sektor gospodarki skupiony wokół handlu internetowego. Wartość rynku w Polsce wyceniana jest na 50 mld zł. Sektor e-commerce w Polsce to przede wszystkim sklepy internetowe oraz możliwość dokonywania płatności online. Jednym z kluczowych elementów rynku e-commerce jest infrastuktura logistyczna i kurierska, którą tworzą takie firmy jak Poczta Polska, UPS, DHL czy InPost. Ponadto e-commerce to także narzędzia marketingowe dostarczane m.in. przez Google.
Ponad połowa e-kupujących zwraca uwagę na operatora płatności
22 września 2022, 12:10

Jak wynika z badania PayU, 78 proc. kupujących online przyznaje, że czuje się bezpieczniej, gdy rozpoznaje podmiot, który przetwarza płatności w e-sklepie.

Stuart podsumowuje dwa lata w Polsce. Ponad milion dostarczonych przesyłek
20 września 2022, 15:13

Francuska firma oferuje dostawy kurierskie już w sześciu polskich miastach. W najbliższych planach ma nawiązanie współpracy m.in. z siecią drogerii oraz aptek.

Delio wchodzi do Krakowa i rozdaje kody rabatowe
20 września 2022, 13:13

Stolica Małopolski to pierwsze duże miasto, poza Warszawą, gdzie wystartowała usługa dostawy zakupów z supermarketu online delio.

Płatności odroczone od Klarny dostępne dla klientów About You w Polsce
19 września 2022, 09:07

Klarna i About You ogłosiły rozszerzenie współpracy na 5 kolejnych rynków, w tym Polskę. Kupujący na platformie mogą już korzystać z opcji „Zapłać za 30 dni”.

Google uruchamia II edycję programu szkoleniowego "Firmy Jutra"
15 września 2022, 12:59

Program ten kierowany jest do małych i średnich przedsiębiorców, którzy są zainteresowani pogłębieniem wiedzy o e-commerce. Rekrutacja potrwa do 28 września.