Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

e-commerce


E-commerce to sektor gospodarki skupiony wokół handlu internetowego. Wartość rynku w Polsce wyceniana jest na 50 mld zł. Sektor e-commerce w Polsce to przede wszystkim sklepy internetowe oraz możliwość dokonywania płatności online. Jednym z kluczowych elementów rynku e-commerce jest infrastuktura logistyczna i kurierska, którą tworzą takie firmy jak Poczta Polska, UPS, DHL czy InPost. Ponadto e-commerce to także narzędzia marketingowe dostarczane m.in. przez Google.
Handel transgraniczny to już ponad 25 proc. europejskiego rynku sprzedaży online
April 13, 2021, 12:22 PM

Transgraniczny rynek zakupów online w Europie był wart 146 miliardów euro w 2020 roku.

Alibaba Group ukarana grzywną w wysokości 2,8 miliardów USD
April 12, 2021, 10:36 AM

Alibaba zaakceptowała karę, nałożoną na koncern za naruszenie zasad konkurencji i wykorzystywanie swojej dominującej pozycji na rynku.

Rząd przyjął pakiet e-commerce. Zakupy w zagranicznych sklepach będą droższe?
April 9, 2021, 12:10 PM

Pakiet ma uprościć procedury, a w efekcie zmniejszyć koszty przedsiębiorców związane z rozliczeniem VAT w międzynarodowym handlu online.

Komunikator Signal wprowadza beta testy płatności pomiędzy użytkownikami
April 7, 2021, 6:23 PM

Popularny komunikator postanowił zostać fintechem. Signal powiadomił, że uruchamia testy usług płatności. Na razie tylko w Wielkiej Brytanii.

Tokenizacja rośnie jak na drożdżach. Visa Token Service z 2 miliardami tokenów
April 7, 2021, 5:56 PM

Wydanie 1 miliarda tokenów w ramach Visa Token Service zajęło aż 6 lat. Lawina ruszyła, bo wydanie kolejnego miliarda zajęło raptem 10 miesięcy.