Darmowa usługa TransferGo została wprowadzona dzięki sukcesowi popularnej płatnej usługi TransferGo Now, która umożliwia natychmiastową realizację przelewów międzynarodowych. W celu rozwijania kolejnych usług brytyjsk0-litewski fintech 12 października rozpocznie zbiórkę crowdfundingową za pośrednictwem platformy Seeders.

TransferGo z całkowicie darmowymi transferami pieniężnymi

Na polskim rynku są już dostępne darmowe przelewy międzynarodowe – jako przykład można podać ofertę brytyjskiego Revoluta. Za pomocą aplikacji zagraniczny transfer można zrealizować w 2-3 dni robocze. TransferGo chwali się jednak, że jako jedyna ogólnoeuropejska firma jest w stanie zagwarantować, że pieniądze dotrą do odbiorcy w jedynie 30 minut.

Firma została założona w 2012 roku przez Daumantasa Dvilinskasa (zdjęcie powyżej). Swoje biura posiada w Wilnie, Londynie, Stambule, Warszawie i Berlinie, a w sumie zatrudnia już 100 specjalistów. Z usług TransferGo korzysta już 700 tys. klientów na całym świecie. Firma chwali się, że każdego miesiąca pozyskuje 30 tys. nowych użytkowników. Fintech działa już w 47 krajach (w tym w Polsce), a suma przekazów za pośrednictwem aplikacji i portalu przekroczyła już 1 mld USD.

Na początku sierpnia brytyjsko-litewski fintech uzyskał zgodę na operowanie pieniędzmi elektronicznymi od Banku Litwy. Licencja na obrót e-pieniędzmi uzyskana od banku centralnego na Litwie przyspieszy i znacząco uprości transfery zagraniczne między klientami TransferGo, a ponadto umożliwi firmie nie tylko bezpośrednie przesyłanie, ale także przechowywanie środków. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.