Partner serwisu Visa dla biznesu

Było szybko, a teraz będzie darmowo. Nowa oferta TransferGo

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
Opublikowano: 2 października 2018, 18:21 Aktualizacja: 3 października 2018, 14:10

Od dzisiaj użytkownicy TransferGo mogą przesyłać pieniądze za granicę bez żadnych dodatkowych kosztów. Przekazywane kwoty mają być przeliczane po średnim (międzybankowym) kursie.

Było szybko, a teraz będzie darmowo. Nowa oferta TransferGo

Darmowa usługa TransferGo została wprowadzona dzięki sukcesowi popularnej płatnej usługi TransferGo Now, która umożliwia natychmiastową realizację przelewów międzynarodowych. W celu rozwijania kolejnych usług brytyjsk0-litewski fintech 12 października rozpocznie zbiórkę crowdfundingową za pośrednictwem platformy Seeders.

TransferGo z całkowicie darmowymi transferami pieniężnymi

Na polskim rynku są już dostępne darmowe przelewy międzynarodowe – jako przykład można podać ofertę brytyjskiego Revoluta. Za pomocą aplikacji zagraniczny transfer można zrealizować w 2-3 dni robocze. TransferGo chwali się jednak, że jako jedyna ogólnoeuropejska firma jest w stanie zagwarantować, że pieniądze dotrą do odbiorcy w jedynie 30 minut.

Firma została założona w 2012 roku przez Daumantasa Dvilinskasa (zdjęcie powyżej). Swoje biura posiada w Wilnie, Londynie, Stambule, Warszawie i Berlinie, a w sumie zatrudnia już 100 specjalistów. Z usług TransferGo korzysta już 700 tys. klientów na całym świecie. Firma chwali się, że każdego miesiąca pozyskuje 30 tys. nowych użytkowników. Fintech działa już w 47 krajach (w tym w Polsce), a suma przekazów za pośrednictwem aplikacji i portalu przekroczyła już 1 mld USD.

Na początku sierpnia brytyjsko-litewski fintech uzyskał zgodę na operowanie pieniędzmi elektronicznymi od Banku Litwy. Licencja na obrót e-pieniędzmi uzyskana od banku centralnego na Litwie przyspieszy i znacząco uprości transfery zagraniczne między klientami TransferGo, a ponadto umożliwi firmie nie tylko bezpośrednie przesyłanie, ale także przechowywanie środków. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

bylo-szybko-teraz-bedzie-darmowo-nowa-oferta-transfergo