Uzywane buty i ubrania oddasz do paczkomatu. CCC oraz InPost rozszerzaja EkoZwroty

Używane rzeczy zostaną poddane szczegółowej analizie pod kątem przydatności do użycia. Część z nich, po odpowiedniej dezynfekcji i drobnych naprawach trafi do organizacji charytatywnych, część zostanie ponownie wprowadzona do obiegu komercyjnego zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Z kolei te najbardziej zniszczone zostaną bezpiecznie zutylizowane lub przetworzone na półprodukty w celu ich powtórnego użycia.

CCC oraz InPost rozszerzają współpracę

Współpraca CCC z InPostem pozwala ograniczyć liczbę butów i ubrań trafiających na śmietniki, a do tego wprowadza elementy ekonomii cyrkularnej, tak ważnej w dobie zmian klimatycznych.

Każdy kto włączy się do akcji EKOzwroty, oddając w niej buty, otrzyma drogą sms kod zniżkowy 10% na zakupy na ccc.eu. Wystarczy wykonać trzy kroki. Wejść na stronę: www.inpost.pl/ekozwroty i wypełnić formularz. Na paczce, bez zbędnego drukowania etykiet, wpisać jej numer. A na koniec bezpłatnie nadać ją w dowolnym paczkomacie InPost.

Warto przypomnieć, że kilka tygodni temu InPost wspólnie z Modivo (marka z grupy CCC) wprowadzili na rynek opakowania wielokrotnego użytku. Dokonując zakupu i wybierając paczkomaty klient będzie miał opcję wyboru opakowania zwrotnego – w czasie promocji opcja ta będzie darmowa. Po odebraniu przesyłki oraz wyjęciu zamówionych rzeczy konsument składa pudełko na kształt koperty i od razu może je zwrócić w dowolnym paczkomacie, skanując kod zwrotu umieszczony na tym opakowaniu.