Płatności odroczone stają się coraz bardziej popularne wśród polskich e-konsumentów. Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie PayU, 33% kupujących online zdecydowało się na odroczenie płatności podczas zakupu produktów i usług. 23% ankietowanych skorzystało z opcji „kup teraz, zapłać później” (BNPL), a 15% użyło płatności na raty.

Płatności odroczone dostępne na Ceneo.pl

Kupujący na platformie Ceneo.pl zyskali dostęp do kolejnej metody płatności. Teraz mogą dokonać zakupu wybranego produktu, a następnie odroczyć płatność za pomocą usługi BNPL od PayPo lub Twisto. Za nowe wdrożenie odpowiada PayU – spółka, która już od 2009 roku obsługuje płatności na Ceneo.pl.

– Dostępność różnorodnych form płatności jest przez nas postrzegana jako jeden z kluczowych elementów naszego marketplace’u. Chcemy być atrakcyjną platformą zarówno dla kupujących, jak i sprzedających – stąd decyzja o wyjściu do naszych klientów z kolejną formą płatności – mówi Mateusz Baca, Marketplace Product Owner w Ceneo.pl.

Ceneo.pl to nie tylko porównywarka cen, ale także marketplace z ponad 30 milionami aktywnych ofert. Opcja „Kup teraz” pozwala kupującym na zakup produktu bezpośrednio z platformy – w ramach jednego koszyka i jednej płatności.