Usługa skierowana jest w tym momencie do firm z sektora MSP, w tym małych i średnich spółek, jak i jednoosobowych działalności gospodarczych oraz freelancerów. Usługi finansowe będą w pierwszym etapie oferowane bezpośrednio w systemach klasy ERP firmy Comarch.

Czas na ERP Banking?

Obecnie można zaobserwować silne trendy, które zmieniają sektor finansowy i sektor FinTech na całym świecie. To przede wszystkim open i embedded banking, czyli osadzenie usług finansowych w określonym kontekście. To oznacza, że z czasem znaczenie bezpośrednich kanałów dostępu do usług bankowych poprzez np. bankowość internetową, będzie malało na rzecz usług osadzonych w powszechnych procesach realizowanych przez klientów.

– Najprostszym przykładem są tutaj płatności dokonywane w sklepach internetowych lub na platformach aukcyjnych. „Nie wychodzimy” już ze sklepu internetowego, aby zapłacić za produkt w bankowości internetowej – płatność jest realizowana jako krok w procesie zakupowym – tłumaczy Łukasz Rozlach, wiceprezes i dyrektor zarządzający Comarch Finance Connect.

Platforma Apfino to serwis, który integruje system ERP z szeregiem produktów z zakresu obsługi finansowej firm. Takie połączenie ma zapewniać przedsiębiorcom łatwy kontakt z dostawcami usług finansowych oraz możliwość skorzystania z nich bez zbędnych formalności. Wszystkie czynności załatwiane są online. Aktualnie oferowane są dwa rodzaje usług: faktoring i windykacja. Wkrótce zostaną uruchomione kolejne m.in. informacja o rachunkach na bazie PSD2, wymiana walut, kredyty. Dostęp do platformy jest bezpłatny.