Less to darmowa platforma, za pomocą której można kupić i sprzedać używane przedmioty. Korzysta z niej niemal 800 tys. użytkowników, którzy do tej pory według szacowań spółki kupili przedmioty o wartości kilku milionów złotych.

Założycielami Less są Dawid Urban oraz Mateusz Oleksiuk (na zdjęciu). Inwestorzy polskiego startupu wyłożyli na jego rozwój już łącznie 28 mln PLN, do tego grona należą m.in. Robert Lewandowski, Krzysztof Pawiński (współtwórca Maspeksu) czy założyciele Allegro. Teraz dołączył do nich m.in. Adam Kenkel.

Właściciel platformy Less pozyskał 10 mln PLN

Otrzymane środki mają pozwolić spółce na jeszcze szybszą ekspansję. Plany Less zakładają intensywny wzrost w najbliższych miesiącach i dynamiczne zdobywanie nowych użytkowników m.in. w kilku kolejnych krajach w Europie.

– Od samego początku projekt Less cieszy się nadzwyczajnym zainteresowaniem nie tylko użytkowników, ale i inwestorów. Efekt? Tę rundę zebraliśmy w mniej niż tydzień. Nasze cele są bardzo ambitne: budujemy największą, globalną platformy do kupowania i sprzedawania używanych rzeczy. Less wkracza w kolejną fazę rozwoju i ekspansji geograficznej oraz produktowej mając silne zaplecze kapitałowe i znakomitych inwestorów po swojej stronie – zaznacza Dawid Urban, współzałożyciel i inwestor w Less.

Less chce wejść na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Obecnie kontynuuje negocjacje dotyczące przejęcia giełdowego Groclin SA, prowadzone są m.in. kompleksowe badania obu spółek. W wyniku transakcji LESS SA miałaby stać się spółką notowaną na GPW.