Licencja małej instytucji płatniczej umożliwia m.in. prowadzenie rachunków użytkowników do 2000 euro, dokonywanie transakcji płatniczych do 1,5 mln euro miesięcznie, wydawanie instrumentów płatniczych (np. aplikacje mobilne), wymianę walut na potrzeby transakcji, przyjmowanie płatności instrumentami płatniczymi (jak karty kredytowe), czy udzielanie kredytów płatniczych.

CreamFinance Poland z licencją MIP od KNF

– Niezależnie od nowych uregulowań na rynku pożyczkowym, które dla wielu legalnych podmiotów oznaczały trudności, my idziemy do przodu. Globalną skalę działania naszego holdingu AvaFin i dostęp do światowego know-how pragniemy wykorzystać do udoskonalania usług i oferty. Otrzymanie licencji Małej Instytucji Płatniczej otwiera przed nami nowe możliwości – mówi Jerzy Kachnowicz, prezes CreamFinance Poland (zdjęcie główne).

AvaFin (w Polsce – CreamFinance Poland, w trakcie rebrandingu na AvaFin) to międzynarodowa grupa FinTech, działająca od 2012 roku. Dostarcza produkty pożyczkowe konsumentom na 5 rynkach: w Polsce, Hiszpanii, Meksyku, Czechach i na Łotwie.