Partner serwisuVisa dla biznesu

KNF


Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) to główny urząd nadzorczy dla sektora finansowego w Polsce. KNF nadzoruje sektor bankowy, ubezpieczeniowy, inwestycyjny oraz płatniczy. Celem nadzoru jest ochrona depozytów Polaków. KNF prowadzi rejestr krajowych instytucji płatniczych, małych instytucji płatniczych, instytucji pożyczkowych. KNF wydaje także rekomednacje dla sektora finansowego np. rekomendacje dotyczące polityki kredytowej banków. Urząd słynie z tzw. listy ostrzeżeń KNF, na którą wpisywane są firmy i osoby prowadzące działalność niezgodnie z obowiązującymi przepisami. Jedną z inicjatyw KNF jest piaskownica regulacyjna dla fintechów. Przewodniczącym KNF jest dr hab. Jacek Jastrzębski.
Aktywną licencję MIP od KNF ma już 100 fintechów. Na listę trafiła spółka Ray
April 9, 2021, 1:26 PM

Licencja MIP pozwala firmom na świadczenie usług płatniczych przy mniejszych wymogach regulacyjnych i na niewielką skalę.

Dlaczego warto skorzystać z mediacji w Sądzie Polubownym przy KNF?
April 8, 2021, 2:06 PM

Nadzorca opublikował materiał informacyjny na temat mediacji w Sądzie Polubownym KNF. Urząd chce zwiększyć liczbę prowadzonych mediacji, zwłaszcza w sprawie kredytów "frankowych".

Kolejna spółka w rejestrze AISP od KNF. Dostęp do danych bankowych uzyskał inFakt
April 8, 2021, 12:08 PM

inFakt dołączył do takich firm jak Kontomatik, Banqware, Ramp Link, Easy Check, Transactionlink i AIS Gateway.

SuperVision Fintech Talks - obejrzyj wszystkie webinary
March 30, 2021, 4:52 PM

Kryptoaktywa i ich klasyfikacje. Chmura obliczeniowa - wizja strategiczna i wyzwania regulacyjne oraz testowanie otwartej bankowości Sandbox KNF. Nie ma co czekać - chcesz wiedzieć co na te tematy sądzą eksperci, to obejrzyj webinary z cyklu SuperVision FinTech Talks.

KNF i KDPW podpisują nową umowę. Będą rozwijać piaskownicę blockchain
March 30, 2021, 3:19 PM

KNF i KDPW podpisały nową umowę w zakresie rozwoju technologii blockchain i piaskownicy SandboxDLT.