Partner serwisuVisa dla biznesu

KNF


Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) to główny urząd nadzorczy dla sektora finansowego w Polsce. KNF nadzoruje sektor bankowy, ubezpieczeniowy, inwestycyjny oraz płatniczy. Celem nadzoru jest ochrona depozytów Polaków. KNF prowadzi rejestr krajowych instytucji płatniczych, małych instytucji płatniczych, instytucji pożyczkowych. KNF wydaje także rekomednacje dla sektora finansowego np. rekomendacje dotyczące polityki kredytowej banków. Urząd słynie z tzw. listy ostrzeżeń KNF, na którą wpisywane są firmy i osoby prowadzące działalność niezgodnie z obowiązującymi przepisami. Jedną z inicjatyw KNF jest piaskownica regulacyjna dla fintechów. Przewodniczącym KNF jest dr hab. Jacek Jastrzębski.
KNF będzie wydawał własne czasopismo
14 stycznia 2022, 12:08

Publikacje będą dostępne bezpłatnie - zarówno w wersji cyfrowej, jak i drukowanej. Pismo ma być wydawane raz na pół roku.

KNF uruchamia fintechową platformę edukacyjną
13 stycznia 2022, 10:39

Kursy dostępne na platformie są bezpłatne, a ich ukończenie poświadczone jest certyfikatem.

KNF wpisał kolejne podmioty na listę ostrzeżeń
5 stycznia 2022, 10:44

Chodzi o takie firmy jak Smart Trader University, GTD Market i Crowd Tech Ltd. (prowadzący platformę inwestycyjną Trade360).

KNF uruchomi platformę edukacyjną dla uczniów szkół średnich [Wideo]
28 grudnia 2021, 06:00

Jakie podmioty najczęściej zgłaszały się do programu Innovation Hub? Jak ma działać nowa platforma edukacyjna? Rozmowa ze Zbigniewem Wilińskim, dyrektorem departamentu FinTech w UKNF.

KNF ustanawia kuratora w Getin Noble Banku
27 grudnia 2021, 09:45

Urząd wezwał także bank do przedstawienia nowego planu naprawy.