Partner serwisuVisa dla biznesu

KNF


Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) to główny urząd nadzorczy dla sektora finansowego w Polsce. KNF nadzoruje sektor bankowy, ubezpieczeniowy, inwestycyjny oraz płatniczy. Celem nadzoru jest ochrona depozytów Polaków. KNF prowadzi rejestr krajowych instytucji płatniczych, małych instytucji płatniczych, instytucji pożyczkowych. KNF wydaje także rekomednacje dla sektora finansowego np. rekomendacje dotyczące polityki kredytowej banków. Urząd słynie z tzw. listy ostrzeżeń KNF, na którą wpisywane są firmy i osoby prowadzące działalność niezgodnie z obowiązującymi przepisami. Jedną z inicjatyw KNF jest piaskownica regulacyjna dla fintechów. Przewodniczącym KNF jest dr hab. Jacek Jastrzębski.
UKNF organizuje hackathon #Supervision_Hack
2 września 2022, 14:32

Pierwsza edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 21-23 października na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Dwa nowe podmioty na liście ostrzeżeń KNF
29 sierpnia 2022, 13:14

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poinformował dzisiaj o wpisaniu dwóch nowych podmiotów na listę ostrzeżeń publicznych. Chodzi o spółki CBS Market i SPT Media LLC.

Banki zamykają oddziały i redukują zatrudnienie
16 sierpnia 2022, 16:32

Z najnowszych danych UKNF wynika, że na koniec czerwca 2022 roku w sektorze bankowym pracowało 142 597 osób – to o ponad 3 tys. mniej niż rok wcześniej.

KNF apeluje o rozsądne korzystanie z wakacji kredytowych
15 lipca 2022, 10:31

Urząd zachęca kredytobiorców, aby środki zaoszczędzone w trakcie wakacji kredytowych wykorzystać do nadpłacenia kredytu hipotecznego.

KNF dodaje nowe podmioty na listę ostrzeżeń
12 lipca 2022, 17:13

Pierwsza firma posługiwała się nazwą "bank" pomimo, że nie posiadała licencji bankowej. W przypadku dwóch pozostałych powodem wpisania na listę było prowadzenie działalności inwestycyjnej bez zezwolenia.