Partner serwisuVisa dla biznesu

KNF


Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) to główny urząd nadzorczy dla sektora finansowego w Polsce. KNF nadzoruje sektor bankowy, ubezpieczeniowy, inwestycyjny oraz płatniczy. Celem nadzoru jest ochrona depozytów Polaków. KNF prowadzi rejestr krajowych instytucji płatniczych, małych instytucji płatniczych, instytucji pożyczkowych. KNF wydaje także rekomednacje dla sektora finansowego np. rekomendacje dotyczące polityki kredytowej banków. Urząd słynie z tzw. listy ostrzeżeń KNF, na którą wpisywane są firmy i osoby prowadzące działalność niezgodnie z obowiązującymi przepisami. Jedną z inicjatyw KNF jest piaskownica regulacyjna dla fintechów. Przewodniczącym KNF jest dr hab. Jacek Jastrzębski.
KNF dołącza do GFIN. To platforma dla regulatorów, która ma wspierać innowacje finansowe
September 13, 2021, 4:54 PM

Organizacja zrzesza ponad 60 instytucji z całego świata i jest platformą współpracy i wymiany doświadczeń między regulatorami rynku finansowego.

KNF przyjrzy się działalności fintechów w social mediach. Jest projekt nowego stanowiska
August 24, 2021, 2:50 PM

Ma to być reakcja KNF na coraz częstsze wykorzystywanie social mediów przez firmy z sektora finansowego. Chodzi zarówno o aktywność samych firm, jak i ich pracowników.

Zysk netto banków wzrósł o prawie 90%. Najnowsze dane KNF
August 16, 2021, 11:41 AM

Na koniec czerwca 2021 zysk netto banków wyniósł 6,1 mld PLN i był o 2,9 mld zł większy niż rok wcześniej.

Nowe podmioty wpisane na listę ostrzeżeń KNF
August 10, 2021, 11:24 AM

We wtorek, 10 sierpnia 2021 roku na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego wpisano cztery nowe podmioty.

Lista ostrzeżeń KNF powiększa się o kolejne podmioty
August 3, 2021, 11:42 AM

Znalazły się na niej między innymi spółki Dawid Zbiżek "E-Prepaid" oraz Wellbe NB Alliance LLC.