Z przelewu dobroczynnego w Credit Agricole mogą korzystać klienci indywidualni i firmowi. Do wyboru mają 15 organizacji charytatywnych (docelowo będzie ich 20). Przed wykonaniem przelewu użytkownik może zapoznać się z opisem każdej z nich, by zdecydować, na jaki cel działalności społecznej chce przekazać środki finansowe. Z poziomu aplikacji można wesprzeć zarówno organizacje ogólnopolskie, jak i te, które działają we Wrocławiu, gdzie znajduje się główna siedziba Credit Agricole.

Nowość w aplikacji mobilnej od Credit Agricole

Aby wykonać przelew należy uruchomić aplikację CA24 Mobile i wybrać sekcję „Płatności”. Tam, po kliknięciu w przycisk „Przelew dobroczynny” otworzy się lista dostępnych organizacji charytatywnych. Każda ma swoją mini stronę informacyjną – można ją otworzyć i zapoznać się ze szczegółami działalności i obejrzeć fotografie, dokumentujące aktywności.

Po wyborze organizacji użytkownik może zdecydować, jaką kwotę chce przelać. I tu może wybrać spośród zaproponowanych sum lub też wpisać swoją własną. Do wykonania przelewu konieczne pozostaje już tylko jego zatwierdzenie PIN-em mobilnym.

Warto zaznaczyć, że zarówno klienci indywidualni, jak i firmowi mogą odliczyć od podstawy opodatkowania wszystkie darowizny m.in. na cele pożytku publicznego, szkoły i edukację zawodową czy na cele krwiodawstwa. Limit odliczeń wynosi w przypadku osób fizycznych do 6 proc. uzyskanego w danym roku dochodu, a w przypadku osób prawnych – do 10 proc. Dowodem na przekazanie takiej darowizny będzie potwierdzenie przelewu z wpisanym w tytule „Darowizna na działalność … (określić cele) dla organizacji… (wskazać nazwę organizacji)”.