Nowa karta Credit Agricole wykonana została z ekotworzywa – specjalnego materiału opatentowanego przez producenta, Austria Card. Materiał wykorzystywany jest zarówno do wytwarzania rdzenia karty, jak i zewnętrznych warstw zabezpieczających. Ekologiczny materiał uzupełniony jest o standardowe elementy: chip, antenę, hologram, pasek magnetyczny, nadruki offsetowe. W określonych warunkach ekotworzywo może rozłożyć się do 99% zaledwie w kilkanaście tygodni. Dla porównania, plastik rozkłada się co najmniej 500 lat.

Karta płatnicza z ekotworzywa od Credit Agricole

Ekotworzywo, z którego wytwarzana jest karta, przeszło testy degradacji zgodnie z metodą ASTM D5511, która stanowi standard badania biodegradowalności tworzyw sztucznych – czytamy w komunikacie Credit Agricole.

– W nowej karcie zastosowaliśmy specjalny dodatek, który przyciąga mikroorganizmy. Kolonizują się one na tworzywie i poprzez wydzielane enzymy doprowadzają do jego rozkładu na cząsteczki organiczne. Produkt ten, przyjazny dla środowiska, jest wyrażeniem filozofii naszego biznesu. Zawsze wierzyliśmy, że prawdziwa wartość naszej firmy leży nie tylko w produktach i usługach, ale w sposobie, w jaki prowadzimy naszą działalność, traktujemy naszych klientów, naszych współpracowników i całe nasze środowisko – przyjaźnie i z szacunkiem – mówi Alicja Zimek, Board Member, Austria Card Poland.

Każdy klient, który do końca lipca otworzy Konto dla Ciebie, otrzyma bezpłatnie taką kartę z wybranym przez siebie wizerunkiem, a po wykonaniu określonej liczby miesięcznych transakcji telefonem, kartą lub BLIKIEM może otrzymać od banku nawet do 500 zł premii. Konto otworzyć można w dowolnej placówce banku lub zdalnie, za pośrednictwem specjalnej aplikacji mobilnej: CA24 Otwórz Konto.