– Nowa wersja rozwiązania Credit Check to odpowiedź na zgłaszane przez sektor pożyczkowy oraz dostawców BNPL potrzeby oraz obserwowane zmiany rynkowe – podkreśla Jolanta Pytel z CRIF, odpowiedzialna za współpracę z sektorem pożyczkowym i e-commerce.

CRIF udostępnia nową wersję serwisu Credit Check

– Ich celem jest dostarczenie rozwiązania w wersji zapewniającej dostęp do bardziej szczegółowych danych, umożliwienie bardziej precyzyjnej interpretacji danych oraz zwiększenie elastyczności w wymianie informacji niezbędnych do efektywnej oceny zdolności kredytowej oraz wiarygodności płatniczej– dodaje.

Ostatnie lata związane z pandemią pokazują jak zachowania konsumentów związane z finansami mogą wpływać na dynamikę rozwoju usług finansowych. Ostatnie zaś miesiące w roku 2022 pokazują, jak rynek finansowy podatny na regulacje prawne może gwałtownie ulec zmianie.

Nowy Credit Check to rozwiązanie nie tylko dla firm pożyczkowych, jak dotychczas, to możliwość „zwinnej” i międzysektorowej współpracy w celu tworzenia warunków dla odpowiedzialnego finansowania poprzez rozwijanie rozwiązań wspierających procesy oceny zdolności kredytowej oraz wiarygodności płatniczej dla wszystkich firm oferujących usługi finansowania klientów indywidualnych i przedsiębiorstw – czytamy w komunikacie.