Partner serwisuVisa dla biznesu

LendTech


LendTech to instytucje pożyczkowe udzielające pożyczek w oparciu o ustawę o kredycie konsumenckim przez Internet. LendTechy wykorzystują najnowocześniejsze metody analityczne m.in. w celu badania zdolności płatniczej klientów. Do LendTechów zaliczymy m.in. Vivusa i Wongę.
OneyRaty dostępne w sklepach stacjonarnych Media Markt
15 listopada 2022, 12:47

Sieć Media Markt udostępniła swoim klientom usługę OneyRaty. Pozwala ona rozłożyć na raty płatność za zakupy stacjonarne do kwoty 30 tys. złotych.

Sektor BNPL wciąż na fali. Rynek tradycyjnych pożyczek traci tempo
2 listopada 2022, 15:00

W sierpniu br. rynek tradycyjny udzielił mniejszej liczby pożyczek (300 tys.) w porównaniu do sektora BNPL (blisko 400 tys.).

3 miliony Polaków straci dostęp do pożyczek? Skutki ustawy antylichwiarskiej
24 października 2022, 12:41

CRIF, Federacja Konsumentów i Fundacja Rozwoju Rynku alarmują, że planowane zmiany dotyczące kredytu konsumenckiego wypchną część konsumentów do szarej strefy.

BNPL wyprzedza tradycyjny rynek pod względem liczby pożyczek
29 września 2022, 09:07

Natomiast pod kątem wartości udzielonego finansowania sektor BNPL wciąż nie przekracza 10 proc. wartości tradycyjnych pożyczek.

Pożyczki w aplikacji mPay. Fintech nawiązuje współpracę z Soonly Finance
13 września 2022, 14:23

mPay jako pierwsza niebankowa aplikacja wprowadziła biometrię do potwierdzania tożsamości na podstawie selfie. Środki zostają wypłacone na rachunek w aplikacji, nawet w kilka minut.