„W swojej rezygnacji Damian Zapłata podkreślił, że prawie rok po zakończonej sukcesem pierwszej ofercie publicznej Spółki, uznał, że spełnił swoją misję w Allegro.pl i jest to odpowiedni moment na ustąpienie ze stanowiska i podjęcie nowych wyzwań zawodowych. Damian przekazuje całemu zespołowi Allegro życzenia powodzenia i dalszych sukcesów” – czytamy w komunikacie giełdowym Allegro.

Damian Zapłata rezygnuje z funkcji CCO Allegro

Allegro wyjaśnia w komunikacie, że obowiązki Damiana Zapłaty tymczasowo przejmie Aleksandra Sroka-Krzyżak, która obecnie pełni rolę Chief of Staff / Head of Strategy. Pomoże ona pokierować zespołem komercyjnym, podczas gdy grupa zidentyfikuje długoterminowe zastępstwo na rolę CCO.

Damian Zapłata pracował w Allegro od 2017 roku. Jako chief commercial oficer był odpowiedzialny za rozwój strategii dla obszaru komercyjnego oraz bieżące zarządzanie sprawami grupy. Wcześniej przez prawie 3 lata zajmował stanowisko prezesa First Data Polska. Przed dołączeniem do First Daty pełnił funkcję dyrektora zarządzającego w Loyalty Partner Polska, gdzie odpowiadał miedzy innymi za program lojalnościowy Payback.

Jest absolwentem Europa Universitaet Viadrina w Niemczech. Ukończył także studia MBA na uczelni INSEAD we Francji i Singapurze.