Darczyńcy UNICEF Polska będą mogli skorzystać z usługi mojeID, by wyrazić elektroniczną zgodę na polecenie zapłaty dla przekazywanej darowizny. Dzięki temu mogą aktywować formę cyklicznego przekazywania środków na rzecz organizacji.

Cyfrowe rozwiązania na rzecz dobroczynności

– Program UNICEF365 polega na przekazywaniu stałych, miesięcznych darowizn przez naszych darczyńców. Jest kluczowy dla niesienia pomocy dzieciom na całym świecie. Dzięki stałemu wsparciu możemy planować i wdrażać długoterminowe programy pomocowe oraz elastycznie reagować na potrzeby dzieci i ich rodzin – mówi Sylwia Nowik-Spiczonek, Dyrektor Fundraisingu UNICEF Polska.

– Dzięki wdrożeniu usługi mojeID możemy zwiększać wydajność naszych działań. Usługa umożliwia obniżenie kosztów transakcji, a tym samym maksymalizację pomocy, która trafia do dzieci. Nasi nowi darczyńcy poprzez jeden klik stają się częścią społeczności ludzi niosących pomoc – dodaje.

mojeID to rozwiązanie dostarczane przez KIR, które znalazło już zastosowanie m.in. w ochronie zdrowia, energetyce, telekomunikacji, finansach czy ubezpieczeniach. Usługa umożliwia również potwierdzanie tożsamości i logowanie do usług administracji publicznej: w e-urzędach, na państwowych portalach i w systemach administracji publicznej, takich jak pacjent.gov.pl, biznes.gov.pl czy ePUAP.

Za pomocą usługi mojeID można również założyć Profil Zaufany i potwierdzać swoją tożsamość w ramach korzystania z Profilu Zaufanego.