Na grudzień zaplanowano emisje akcji Kombinatu Konopnego i spółki Funwisher. Łącznie Crowdway wsparł już kilkudziesięciu emitentów w zebraniu ponad 80 mln zł z rynku – czytamy w komunikacie.

Crowdway prezentuje wyniki po 11 miesiącach 2021 roku

W latach 2017 i 2018 każdego roku wartość kapitału zebranego przez emitentów wspieranych przez platformę Crowdway oscylowała wokół 4 mln zł, w 2019 roku wzrosła ponad dwukrotnie, do kwoty 10,8 mln zł. W 2020 roku odnotowano następny rekordowy wzrost – do 25,6 mln zł. W tym roku spółki zebrały już łącznie ponad 35 mln zł.

Aktualnie Crowdway wspiera komunikacyjnie m.in. emisję All Good SA, właściciela kawowego omnichannelu Coffeedesk, który zebrał już blisko 2 mln zł w swojej drugiej emisji akcji. Niebawem ruszy druga emisja Kombinatu Konopnego. W grudniu startuje także emisja spółki Funwisher, która rozwija personalizowane filmy i bajki na podstawie licencji najbardziej znanych tytułów na świecie.

Crowdway wspierał emisje akcji rekordzistów polskiego crowdinvestingu: CanPoland, 4,4 mln zł zebrane w ciągu 11 minut, czy Kombinatu Konopnego – 4,2 mln zł w niespełna 40 minut. Promuje kampanie crowdfundingu udziałowego spółek szybkiego wzrostu i startupów z wielu różnych branż, wśród emitentów pojawili się m.in.: Pora na Pola, Tenczyńska Okovita czy Farmy Fotowoltaiki.