Partner serwisuVisa dla biznesu

Crowdfunding


Crowdfunding to innowacyjny sposób finansowania start-upów przez internetową społeczność. Najpopularniejszą platformą crowfundingową jest Kickstarter, a w Polsce - Beesfund. Crowdfunding inwestycyjny to nowa forma pozyskiwania kapitału od inwestorów. Maksymalna wartość emisji nie może przekroczyć 4 mln zł. Jednym z przykładów udanego wykorzystania crowdfundingu jest emisja akcji Wisły Kraków.
SkyCash wystartował z emisją akcji na platformie crowdfundingowej
January 19, 2021, 4:06 PM

SkyCash Poland S.A. wystartował z emisją akcji w formie crowdfundingu udziałowego. Użytkownicy aplikacji mogą stać się jej współwłaścicielami oraz wesprzeć plany rozwojowe firmy.

Młodzi inwestorzy nie znają platform fintech - raport CFA
December 15, 2020, 2:58 PM

Tylko 20 proc. osób biorących udział w badaniu przyznało się do znajomości funkcjonowania platform fintechowych i uwzględniania ich podczas swoich aktywności inwestycyjnych.

UKNF publikuje wskazówki dla platform crowdfundingowych w zakresie reklamy zbiórek
December 15, 2020, 1:49 PM

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego opublikował wskazówki dotyczące prawidłowej komunikacji z inwestorami podczas kampanii reklamowej prowadzonej w formule crowdfundingu.

Mintos z crowdfundingu zebrał 7,2 mln EUR
November 30, 2020, 2:31 PM

Mintos zakończył kampanię crowdfundingową na Crowdcube, z której w ciągu 10 dni zebrał łącznie 7,2 mln EUR. Spółka planowała pozyskać 1 mln EUR.

Blue Media cyfryzuje zbiórki na platformie Siepomaga.pl
November 27, 2020, 7:57 AM

Fundacja Siepomaga umożliwia założenie zbiórki charytatywnej w pełni przez internet - dzięki wykorzystaniu usługi Blue Media do zdalnej identyfikacji.