FinAi to był ambitny projekt fintechu, który miał odmienić oblicze pośrednictwa finansowego w Polsce. Firma, ze wsparciem Funduszu Fidiasz należącego do Krzysztofa Domerackiego oraz grantu z NCBR, planowała do 2020 roku pośredniczyć w sprzedaży kredytów dla 100 tys. klientów na kwotę 1 mld zł. Niestety, po kilkunastu miesiącach od startu frima poinformowała klientów, że zakończyła działalność w roli pośrednika finansowego.

Allegro rozpoczęło mocną współpracę z FinAi

Wówczas informowaliśmy, że firma planuje zmienić profil działalności z i usług w relacji B2C przejść do oferowania technologii i usług IT dla innych podmiotów. Z naszych ustaleń wynika, że tym podmiotem jest Allegro. Informację potwierdził nam też Rafał Czernik, CEO FinAi.

– Rozpoczęliśmy mocną współpracę z FinAi. Jak wiele firm, także i my staramy się pozyskać jak najwięcej developerów do rozwoju naszej platformy. Obecnie mamy na pokładzie w technologii 900 osób i w 2020 planujemy pozyskać kolejne 130 osób. Tym chętniej zdecydowaliśmy się na współpracę z ponad 30-osobowym zespołem stworzonym przez FinAI, żeby móc dalej rozwijać platformę oraz usługi Allegro dla klientów i sprzedawców – Paweł Klimiuk, rzecznik prasowy Allegro.