W ramach transakcji Nahoko Hoshino, dyrektor inwestycyjny SoftBank Investment Advisers, dołączy do zarządu Tractable. Sztuczna inteligencja oferowana przez insurtech automatyzuje proces likwidacji szkód umożliwiając ocenę w czasie rzeczywistym i dokładne szacunki napraw na podstawie zdjęć zrobionych smartfonem.

Isurtech Tractable pozyskuje 65 mld dolarów

W komunikacie czytamy, że Tractable za pośrednictwem swojej platformy przetwarza rocznie roszczenia o wartości około 7 mld USD. Spółka współpracuje z gigantami ubezpieczeniowymi – takimi jak Aviva, Geico, czy Admiral. Od zamknięcia poprzedniej rundy inwestycyjnej – 60 mln USD w 2021 roku – firma zalicza się do grona insurtechowych jednorożców, czyli spółek wycenianych na ponad 1 mld dolarów.

Firma wykorzysta pozyskane środki zarówno do dalszego rozwoju istniejącej działalności, jak i do głębszego zainwestowania w jeden ze swoich największych rynków – Japonię. Pieniądze posłużą również do wykorzystania najnowszych osiągnięć w dziedzinie sztucznej inteligencji w celu rozszerzenia swoich usług z ocen ubezpieczeniowych na naprawy, konserwację i sprzedaż skanowanych przedmiotów.

Insurtech Tractable jest też całkiem nieźle znany w Polsce, ponieważ współpracuje z takimi podmiotami jak PZU, Warta, czy Beesafe. Dzięki partnerstwu z Tractable PZU udostępniło nowe rozwiązanie wykorzystujące sztuczną inteligencję do wyceny szkód komunikacyjnych. Asystent AI sporządzi wstępny kosztorys naprawy auta na podstawie nadesłanych zdjęć.

W podobnym celu technologię Tractable wykorzystuje Beesafe, należący do grupy Vienna Insurance Group (VIG). Dzięki temu ubezpieczeni klienci odszkodowanie będą mogli otrzymać niemal natychmiast – decyzje dotyczące roszczeń będzie można podjąć w ciągu kilku minut, nawet podczas pierwszego kontaktu z klientem.