Planując podróż w aplikacji Google Maps, użytkownicy znajdą teraz e-hulajnogi Dott jako alternatywną opcję podróży, wraz z szacunkowymi kosztami i czasem przejazdu. Ponadto na mapie pokazywany jest najbliższy dostępny pojazd, odległość do niego, a także stan jego baterii. Podróżni są następnie przekierowywani do aplikacji Dott, za pomocą której mogą rozpocząć przejazd i wybrać metodę płatności za niego.

Dott nawiązuje współpracę z Google Maps

– Poprzez współpracę z Google Maps chcemy dotrzeć do większej grupy odbiorców z zaletami płynącymi z korzystania z mikromobilności współdzielonej. E-hulajnogi i e-rowery firmy Dott zapewniają efektywne podróżowanie po mieście, pozwalają uniknąć korków i nie wpływają na zanieczyszczenie środowiska. Dzięki porównaniu czasu podróży i ceny z innymi opcjami, chcemy zachęcić więcej osób do wybierania zrównoważonych środków podróżowania – mówi Borys Pawliczak, dyrektor generalny w Dott.

Funkcja ta jest już dostępna w Polsce, a także w Belgii, Finlandii, Francji, Niemczech, Włoszech, Norwegii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. E-hulajnogi Dott można znaleźć we wszystkich tych krajach, a e-rowery pojawiły się już w Paryżu, Rzymie, Mediolanie i Londynie, gdzie są wprowadzane jako część rosnącej floty Dott.

Aplikacje Dott i Google Maps można pobrać zarówno poprzez sklep Apple App Store, jak i Google Play.