Partner serwisuVisa dla biznesu

Elektromobilność


"Elektromobilność" w Polsce to program ogłoszony przez premiera Mateusza Morawieckiego, którego celem jest promocja ekologicznych pojazdów i rozwiązań komunikacyjnych. Do elektromobilności zaliczamy m.in. rozwiązania carsharingowe. Jest to część nowego sektora gospodarki określanego mianem mobility as a service, w którym znajdują się  wszystkie usługi związane z zamawianiem przejazdów za pomocą smartfona, wynajmem aut i innych pojazdów lub ich współdzieleniem.
Free Now startuje w Grecji zastępując grecką platformę Beat
4 października 2022, 12:26

Platforma Free Now rozwija swój zasięg o Ateny i Saloniki. Za jej pośrednictwem użytkownicy w Grecji mogą zamawiać przejazdy oraz wynająć e-rowery.

W godzinach szczytu wybierz transport współdzielony i zgarnij zniżki od Free Now
19 września 2022, 15:12

Rusza akcja Carless Challenge. W jej ramach można otrzymać kody na przejazdy taksówkami i e-hulajnogami Free Now o łącznej wartości 120 zł.

Startuje platforma Bidcar. Samochód kupisz lub sprzedaż w drodze licytacji
12 września 2022, 09:29

Klienci indywidualni mogą na niej kupić lub sprzedać samochód w drodze aukcji online. Każde auto przed wystawieniem na sprzedaż poddawane jest oględzinom niezależnego rzeczoznawcy.

Bolt otwiera nowy hub w Polsce. Zatrudni kolejnych pracowników
9 września 2022, 06:00

Bolt otwiera nowy, drugi po Estonii co do wielkości hub w Polsce, gdzie łącznie zatrudnia ponad 300 osób. Firma chwali się też ekspansją na kolejne rynki.

Carsmile buduje internetowego brokera kredytów samochodowych
3 sierpnia 2022, 13:50

Firma planuje sprzedać ok. 300 mln zł kredytów w 2023 roku. Do projektu dołączyło już kilkanaście banków i firm leasingowych.