Partner serwisuVisa dla biznesu

Elektromobilność


"Elektromobilność" w Polsce to program ogłoszony przez premiera Mateusza Morawieckiego, którego celem jest promocja ekologicznych pojazdów i rozwiązań komunikacyjnych. Do elektromobilności zaliczamy m.in. rozwiązania carsharingowe. Jest to część nowego sektora gospodarki określanego mianem mobility as a service, w którym znajdują się  wszystkie usługi związane z zamawianiem przejazdów za pomocą smartfona, wynajmem aut i innych pojazdów lub ich współdzieleniem.
InPost stworzy sieć stacji ładowania pojazdów elektrycznych
November 24, 2021, 1:27 PM

Stacje ładowania dla samochodów elektrycznych mają stanąć w centrach logistycznych InPost oraz przy paczkomatach.

Tier przejmuje nextbike. Rozszerzy działalność o wynajem rowerów
November 16, 2021, 9:17 AM

Obaj operatorzy mikromobilności łącznie działają w ponad 400 miastach i oferują 250 tys. pojazdów, takich jak m.in. e-hulajnogi i rowery.

Hulajnogi Dott będzie można wynająć w aplikacji Free Now
November 3, 2021, 11:13 AM

Z rozwiązania w pierwszej kolejności będą mogli skorzystać klienci w Niemczech oraz w Polsce, a następnie także we Francji, Włoszech i Wielkiej Brytanii.

E-hulajnogi Dott jako opcja podróży w Google Maps
October 29, 2021, 10:40 AM

Planując podróż w aplikacji Google Maps, użytkownicy znajdą teraz e-hulajnogi Dott jako alternatywną opcję podróży, wraz z szacunkowymi kosztami i czasem przejazdu.

Tier pozyskuje 200 mln USD finansowania
October 25, 2021, 9:35 AM

W rundzie inwestycyjnej serii D uczestniczyli dotychczasowi inwestorzy jak SoftBank Vision Fund 2 oraz Mubadala Capital, do których dołączyli nowi partnerzy m.in. M&G Investments.