Partner serwisuVisa dla biznesu

Elektromobilność


"Elektromobilność" w Polsce to program ogłoszony przez premiera Mateusza Morawieckiego, którego celem jest promocja ekologicznych pojazdów i rozwiązań komunikacyjnych. Do elektromobilności zaliczamy m.in. rozwiązania carsharingowe. Jest to część nowego sektora gospodarki określanego mianem mobility as a service, w którym znajdują się  wszystkie usługi związane z zamawianiem przejazdów za pomocą smartfona, wynajmem aut i innych pojazdów lub ich współdzieleniem.
TIER Mobility uruchamia swój pierwszy bateriomat w Polsce
29 czerwca 2022, 14:17

Zrealizowany projekt znajduje się przy Alei Wilanowskiej 365, a zastosowana infrastruktura pozwala na jednoczesne naładowanie 120 baterii. Strefa operacyjna Tier ma także niedługo objąć Konstancin.

Bolt testuje rozwiązanie AI ułatwiające prawidłowe parkowanie hulajnóg
13 maja 2022, 16:04

System analizuje zdjęcia zrobione przez użytkowników, a następnie poucza klienta jak prawidłowo pozostawić pojazd po zakończeniu przejazdu.

Nowe hulajnogi elektryczne Red Bull Racing można już kupić w Polsce
4 maja 2022, 10:02

Pojazdy mają niebiesko-czerwony design, nawiązujący do słynnego zespołu F1. W zależności od modelu za hulajnogę trzeba zapłacić od 2 do 2,5 tys. PLN.

Campiri, czyli Airbnb z kamperami, oferuje nowe ubezpieczenie
1 kwietnia 2022, 15:41

Platforma rozszerza swoją działalność o rynek słowacki, a wspólnie z Wartą uruchamia w Polsce unikalny pakiet ubezpieczeniowy obejmujący m.in. ubezpieczenie OC, autocasco, czy assistance.

Tier nie zwalnia tempa. Przejmuje Spin i wchodzi do Ameryki Północnej
3 marca 2022, 12:15

Dzięki najnowszej akwizycji berliński operator mikromobilności rozszerzy swój zasięg do ponad 520 lokalizacji w łącznie 21 krajach na świecie.