Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych i firma TransactionLink zdecydowały o podjęciu współpracy w zakresie nowoczesnych rozwiązań związanych z weryfikacją tożsamości. Aplikacja eDO App, która jako pierwsza na rynku dała możliwość powszechnego wykorzystywania warstwy elektronicznej e-dowodu w sposób zdalny, od dziś jest dostępna na platformie stworzonej przez polski start-up określany „fabryką fintechów”.

System operacyjny dla fintechów

TransactionLink – start-up inkubowany przez GPW Tech S.A – tworzy system operacyjny dla fintechów w Polsce, aby rodzime firmy mogły jednocześnie korzystać z całej gamy branżowych rozwiązań – od wideoweryfikacji, skanowania dowodów, przez pobieranie danych z banków, przetwarzanie tych danych i przygotowanie tzw. credit scoringu, aż po przeróżne funkcjonalności typu windykacja as-a-service. Dzięki współpracy z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych, od teraz firma oferuje wszystkie dostępne metody weryfikacji tożsamości.

E-dowody posiada już około 6 milionów Polaków. eDO App jako pierwsza na rynku dała możliwość powszechnego wykorzystywania warstwy elektronicznej e-dowodu w sposób zdalny. Z aplikacji korzysta już ponad 750 tysięcy użytkowników – można ją pobrać ze sklepów Google Play, App Store, App Gallery na smartfony z anteną NFC i systemami Android oraz iOS.