eRecruiter to popularny w Polsce systemem do rekrutacji, z jego usług skorzystało już ponad 1600 firm z różnych branż.  Jako tzw. ATS (ang. Applicant Tracking System) wspiera rekruterów w pracy zdalnej, pozyskiwaniu talentów i efektywnym zarządzaniu aplikacjami z wielu źródeł.

HireBot od Emplocity zintegrowany z eRecruiterem

Emplocity tworzy rozwiązania wspierające prowadzenie biznesu, oparte na sztucznej inteligencji. Jednym z nich jest HireBot – chatbot automatyzujący proces rekrutacji, selekcji i komunikacji z kandydatami. Docelowo korzystanie z niego ma odciążać rekruterów i pozwalać zaoszczędzić czas.

– Sztuczna inteligencja HireBota odpowie na typowe pytania kandydata, przeprowadzi standardowe testy, dopasuje kandydata do oferty i wykona screening. Aplikacje kandydatów obsłużonych przez HireBota są automatycznie przenoszone do systemu eRecruitera, do dalszego procesowania. Istotną korzyścią integracji dla użytkownika HireBota jest oszczędność czasu. Dzięki temu rekruterzy będą mogli poświęcić go na rozmowy z kandydatami wybranymi do kolejnych etapów – podkreślił Arkadiusz Talun, CTO Emplocity SA.

– Integracja naszego rozwiązania z systemem eRecruiter daje nam przewagę nad konkurencją oraz pozwala dotrzeć do większej grupy potencjalnych klientów – powiedział Krzysztof Sobczak, CEO Emplocity SA.

Wśród nowoczesnych rozwiązań od Emplocity są już m.in. IntraBot automatyzujący komunikację wewnętrzną w firmach w wybranych obszarach, a także Q&A Bot – chatbot automatyzujący komunikację z klientami. Z kolei LexBot wspiera pracę prawników.