Partner serwisuVisa dla biznesu

Sztuczna Inteligencja


Sztuczna Inteligencja (w jęz. angielskim "Artiffical Intelligence") to program komputerowy wykorzystujący najnowocześniejsze zdobycze techniki, w tym uczenie maszynowe (machine learning), umożliwiający tworzenie rozwiązań "myślących". Trudno o jednomyślną definicję sztucznej inteligencji, gdyż naukowcy nie są jeszcze zgodni co do możliwości uzyskania przez algorytmy komputerowe świadomości takiej jak u człowieka. Sztuczna Inteligencja jest dla ludzkości szansą do wielkiego rozwoju, ale także wywołuje wiele pytań dotyczących zagrożeń wynikających z jej wykorzystywania lub dominacji. Sztuczna Inteligencja wykorzystywana jest m.in. przez Asystenta Google, Siri, a także w grach komputerowych.
Emplocity zintegrowało HireBota z systemem eRecruiter
17 sierpnia 2022, 14:28

Aplikacje kandydatów obsłużonych przez HireBota będą automatycznie przenoszone do eRecruitera.

Sztuczna inteligencja w rozmowach wideo. Polski startup SmartyMeet
8 sierpnia 2022, 20:09

W ramach spółki powstaje asystent AI, który wesprze uczestników videorozmów, a docelowo samodzielnie poprowadzi spotkania sprzedażowe czy będzie pełnić funkcję doradcy klienta podczas zakupów e-commerce.

Oxford stawia na rozwiązanie polskiego startupu
18 lipca 2022, 15:00

Kontrakt opiewa na 5 lat. Digital First AI widnieje w nim jako dostawca technologiczny narzędzia, które będzie służyło do edukacji marketingowej uczestników programu Young Leaders Programme.

Wirtualny ankieter bada opinie klientów PZU
15 lipca 2022, 13:52

Klienci PZU mogą przekazać mu swoje uwagi co do jakości świadczonych usług. Co ważne, Primebot poinformuje nas na początku rozmowy, że nie jest człowiekiem.

Labplus chce zrewolucjonizować interpretację wyników badań laboratoryjnych
6 lipca 2022, 14:00

Fundusze na rozwój platformy udało się pozyskać w ramach rundy pre-seed oraz w formie grantu od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. W startup zainwestował fundusz LT Capital, inwestor m.in. w SunRoof i Talkie.ai oraz aniołowie biznesu.