Partner serwisuVisa dla biznesu

Sztuczna Inteligencja


Sztuczna Inteligencja (w jęz. angielskim "Artiffical Intelligence") to program komputerowy wykorzystujący najnowocześniejsze zdobycze techniki, w tym uczenie maszynowe (machine learning), umożliwiający tworzenie rozwiązań "myślących". Trudno o jednomyślną definicję sztucznej inteligencji, gdyż naukowcy nie są jeszcze zgodni co do możliwości uzyskania przez algorytmy komputerowe świadomości takiej jak u człowieka. Sztuczna Inteligencja jest dla ludzkości szansą do wielkiego rozwoju, ale także wywołuje wiele pytań dotyczących zagrożeń wynikających z jej wykorzystywania lub dominacji. Sztuczna Inteligencja wykorzystywana jest m.in. przez Asystenta Google, Siri, a także w grach komputerowych.
Sztuczna inteligencja obnaża, jak Polacy widzą siebie naprawdę
October 20, 2021, 2:37 PM

Badanie NEUROHM, rzuca nowe światło na to, co naprawdę o sobie myślimy oraz w jaki sposób pewność siebie przekłada się na sukces osobisty i zawodowy.

Chmura i sztuczna inteligencja w rolnictwie. Partnerstwo Microsoft i Grupy Azoty
October 13, 2021, 10:59 AM

W ramach podpisanego porozumienia, Grupa Azoty przy wsparciu Microsoft uruchomi inkubator dla startupów z branży chemicznej.

Prawa człowieka są zagrożone. Trzeba uregulować rozwój sztucznej inteligencji [Wywiad]
October 9, 2021, 12:58 PM

Czy Elon Musk słusznie obawia się rozwoju sztucznej inteligencji? Rozmowa z Amelią Kallman, londyńską futurystką, mówczynią i pisarką.

Sunmetric rusza po drugi etap finansowania
October 7, 2021, 2:31 PM

Startup jest dostawcą narzędzia wykorzystującego Al w procesie oceny wydajności potencjalnej instalacji fotowoltaicznej. Do tej pory pozyskał 1 mln PLN od Czysta3.vc.

Sztuczna inteligencja ma wesprzeć pracowników UOKiK
September 28, 2021, 2:22 PM

UOKiK ogłosił konkurs na zaprojektowanie narzędzia opartego o sztuczną inteligencję (Al), które ma wspierać pracowników urzędu w wyszukiwaniu niedozwolonych klauzul.