Partner serwisuVisa dla biznesu

Sztuczna Inteligencja


Sztuczna Inteligencja (w jęz. angielskim "Artiffical Intelligence") to program komputerowy wykorzystujący najnowocześniejsze zdobycze techniki, w tym uczenie maszynowe (machine learning), umożliwiający tworzenie rozwiązań "myślących". Trudno o jednomyślną definicję sztucznej inteligencji, gdyż naukowcy nie są jeszcze zgodni co do możliwości uzyskania przez algorytmy komputerowe świadomości takiej jak u człowieka. Sztuczna Inteligencja jest dla ludzkości szansą do wielkiego rozwoju, ale także wywołuje wiele pytań dotyczących zagrożeń wynikających z jej wykorzystywania lub dominacji. Sztuczna Inteligencja wykorzystywana jest m.in. przez Asystenta Google, Siri, a także w grach komputerowych.
W pandemii liczba połączeń na infolinie wzrosła aż o 80 proc. Pomóc mogą boty
May 10, 2021, 1:44 PM

W polskich centrach telefonicznych pracuje nawet 25 tys. konsultantów, a rynek call center w Polsce jest wart ponad miliard złotych.

Samurai Labs walczy z cyberprzemocą
April 29, 2021, 2:24 PM

Samurai Labs opracował rozwiązanie oparte na sztucznej inteligencji. Celem jest ochrona dzieci przed cyberprzemocą i pedofilią.

Na Słowenii uruchomiono pierwszy superkomputer Unii Europejskiej
April 23, 2021, 3:37 PM

Inwestycja kosztowała 17,2 mln euro. To pierwsze z planowanych siedmiu tego typu centrów komputerowych w Unii Europejskiej.

Komisja Europejska publikuje rozporządzenie w sprawie wykorzysania AI
April 23, 2021, 2:27 PM

Komisja Europejska chce przekształcić Europę w centrum wiarygodnej sztucznej inteligencji. Wiarygodnej, czyli takiej, która służy ludziom.

Mastercard inwestuje w sztuczną inteligencję. Kupi firmę Ekata za 850 mln USD
April 20, 2021, 10:04 AM

Ekata oferuje rozwiązania z zakresu cyfrowej weryfikacji tożsamości, wykorzystując w tym celu sztuczną inteligencję.