Partner serwisuVisa dla biznesu

Sztuczna Inteligencja


Sztuczna Inteligencja (w jęz. angielskim "Artiffical Intelligence") to program komputerowy wykorzystujący najnowocześniejsze zdobycze techniki, w tym uczenie maszynowe (machine learning), umożliwiający tworzenie rozwiązań "myślących". Trudno o jednomyślną definicję sztucznej inteligencji, gdyż naukowcy nie są jeszcze zgodni co do możliwości uzyskania przez algorytmy komputerowe świadomości takiej jak u człowieka. Sztuczna Inteligencja jest dla ludzkości szansą do wielkiego rozwoju, ale także wywołuje wiele pytań dotyczących zagrożeń wynikających z jej wykorzystywania lub dominacji. Sztuczna Inteligencja wykorzystywana jest m.in. przez Asystenta Google, Siri, a także w grach komputerowych.
Czysta3.vc inwestuje milion w sunmetric, który łączy... AI i Odnawialne Źródła Energii
February 25, 2021, 6:03 PM

Sunmetric optymalizuje proces sprzedaży fotowoltaiki poprzez dokładną analizę danego budynku. Czysta3.vc zainwestowała w startup 1 milion złotych.

AI wykryje raka piersi. Blisko 5 mln złotych od NCBR dla AILIS
February 16, 2021, 8:41 PM

Startup AILIS z Krakowa otrzymał 5 mln zł dofinansowania z NCBR na rozwój pionierskiej technologii wykrywania raka piersi przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji.

Sztuczna inteligencja rozwija e-commerce
February 16, 2021, 10:50 AM

W rozwój AI inwestują wielcy potentaci i monopoliści tacy jak Amazon czy Alibaba, co przekłada się na szybszą adaptację jej mechanizmów wśród mniejszych graczy.

1 mln rozmów z bankową sztuczną inteligencją od PKO BP
February 11, 2021, 4:49 PM

Dodatkowo 2020 roku liczba logowań do aplikacji mobilnej IKO przekroczyła rekordowy 1 miliard 150 milionów.

Visa mocno wchodzi w AI. Bardziej przewidywalne i inteligentniejsze płatności
February 3, 2021, 3:00 PM

Visa ogłosiła wprowadzenie VisaNet +AI, zestawu usług opartych na sztucznej inteligencji. To pomocne rozwiązanie dla banków, sprzedawców i klientów.