Partner serwisuVisa dla biznesu

Sztuczna Inteligencja


Sztuczna Inteligencja (w jęz. angielskim "Artiffical Intelligence") to program komputerowy wykorzystujący najnowocześniejsze zdobycze techniki, w tym uczenie maszynowe (machine learning), umożliwiający tworzenie rozwiązań "myślących". Trudno o jednomyślną definicję sztucznej inteligencji, gdyż naukowcy nie są jeszcze zgodni co do możliwości uzyskania przez algorytmy komputerowe świadomości takiej jak u człowieka. Sztuczna Inteligencja jest dla ludzkości szansą do wielkiego rozwoju, ale także wywołuje wiele pytań dotyczących zagrożeń wynikających z jej wykorzystywania lub dominacji. Sztuczna Inteligencja wykorzystywana jest m.in. przez Asystenta Google, Siri, a także w grach komputerowych.
InPost udostępnił voicebota na infolinii
19 stycznia 2022, 12:40

Voicebot Mat odpowie na najczęstsze pytania klientów, m.in. udzieli informacji na temat statusu przesyłki oraz przekaże numer telefonu do kuriera.

TU Zdrowie stawia na voicebota od Asseco
12 stycznia 2022, 14:12

Inteligentna Głosowa Asystentka (IGA) ma za zadanie przyspieszyć proces obsługi klienta.

Asystent głosowy IKO przeprowadził 1 milion rozmów i ma ponad 410 tys. użytkowników
10 grudnia 2021, 06:00

W sumie bankowa sztuczna inteligencja (Asystent głosowy IKO oraz voiceboty telefoniczne PKO BP) przeprowadziła już ok. 6,5 mln rozmów z klientami.

Stoimy przed kolejną rewolucją. Będzie oparta o dane i sztuczną inteligencję [WYWIAD]
4 listopada 2021, 13:44

Rozmowa z Łukaszem Nienartowiczem, który był jednym z prelegentów podczas 22. Banking & 18. Insurance Forum.

Sztuczna inteligencja pomoże w badaniach prenatalnych
29 października 2021, 09:57

Instytut Matki i Dziecka współpracuje z Microsoft Research ze Stanów Zjednoczonych przy realizacji projektu wykorzystującego Al we wczesnym wykrywaniu wad genetycznych płodu.