Partner serwisuVisa dla biznesu

Sztuczna Inteligencja


Sztuczna Inteligencja (w jęz. angielskim "Artiffical Intelligence") to program komputerowy wykorzystujący najnowocześniejsze zdobycze techniki, w tym uczenie maszynowe (machine learning), umożliwiający tworzenie rozwiązań "myślących". Trudno o jednomyślną definicję sztucznej inteligencji, gdyż naukowcy nie są jeszcze zgodni co do możliwości uzyskania przez algorytmy komputerowe świadomości takiej jak u człowieka. Sztuczna Inteligencja jest dla ludzkości szansą do wielkiego rozwoju, ale także wywołuje wiele pytań dotyczących zagrożeń wynikających z jej wykorzystywania lub dominacji. Sztuczna Inteligencja wykorzystywana jest m.in. przez Asystenta Google, Siri, a także w grach komputerowych.
Sztuczna inteligencja analizuje emocje na giełdzie. SpeedUp Group inwestuje w Sentimenti
July 15, 2021, 2:58 PM

Sentistock od Sentimenti to narzędzie służące do analizy na bazie emocji trendów w handlu różnymi instrumentami finansowymi: akcjami, parami walutowymi (Forex), kryptowalutami czy indeksami giełdowymi.

Spółka Zonifero podpisała umowę o współpracy z Netią
July 15, 2021, 2:04 PM

Zarząd spółki TenderHut S.A. poinformował o podpisaniu umowy między spółką zależną Zonifero S.A. a Netia S.A.. Współpraca będzie opierać się na modelu „white label”.

Nethone otrzymuje 25 milionów PLN finansowania
July 15, 2021, 1:19 PM

W ciągu ostatniego roku Nethone, polska firma walcząca z fraudem płatniczym w sieci, podwoiła bazę klientów i właśnie zamknęła serię A finansowania w kwocie 25 mln zł.

Grape Up inwestuje w Addepto poszerzając ofertę w obszarze sztucznej inteligencji
July 14, 2021, 1:11 PM

Grape Up, firma technologiczno-konsultingowa budująca rozwiązania informatyczne dla globalnych firm z sektora Automotive, Insurance, Finance & Retail, przejęła Addepto, eksperta w dziedzinie AI/ML i Big Data.

Sztuczna inteligencja napędza sektor lendtech
July 12, 2021, 12:18 PM

Według prognoz Infoholic Research do 2025 r. globalny rynek lendtech będzie wzrastał ze skumulowanym rocznym wskaźnikiem wzrostu (CAGR) na poziomie 24%.