Sztuczna Inteligencja


Sztuczna Inteligencja (w jęz. angielskim "Artiffical Intelligence") to program komputerowy wykorzystujący najnowocześniejsze zdobycze techniki, w tym uczenie maszynowe (machine learning), umożliwiający tworzenie rozwiązań "myślących". Trudno o jednomyślną definicję sztucznej inteligencji, gdyż naukowcy nie są jeszcze zgodni co do możliwości uzyskania przez algorytmy komputerowe świadomości takiej jak u człowieka. Sztuczna Inteligencja jest dla ludzkości szansą do wielkiego rozwoju, ale także wywołuje wiele pytań dotyczących zagrożeń wynikających z jej wykorzystywania lub dominacji. Sztuczna Inteligencja wykorzystywana jest m.in. przez Asystenta Google, Siri, a także w grach komputerowych.
10 sierpnia 2023, 13:23
GPTBot - nowe narzędzie OpenAI do scrapowania danych

OpenAI uruchamia GPTBota wraz ze szczegółowymi informacjami na temat możliwości ograniczania dostępu do udostępniania danych.

4 sierpnia 2023, 11:51
Nowi asystenci AI od walut i krypto

Honey Payment, spółka rozwijająca multiaplikację finansową DotBee, wprowadziła do niej kolejną nowość. To asystenci AI, pomagający zrozumieć zawiłości związane z inwestycjami i kryptowalutmi.

2 sierpnia 2023, 13:01
Ubezpieczeniowa rewolucja trwa. AI zmienia rynek polis komunikacyjnych

Sztuczna inteligencja wpływa na cztery obszary działania ubezpieczycieli: ustalanie składki ubezpieczeniowej, likwidację szkód, obsługę klienta oraz wykrywanie oszustw ubezpieczeniowych.

1 sierpnia 2023, 14:48
Indie wyrastają na światową potęgę AI

Nie USA, Europa, czy Chiny ale Indie stają się globalnym centrum sztucznej inteligencji – wynika z raportu „Foresight 2023 – Darkness Before Dawn”, przygotowanego przez ekspertów EMIS (ISI Emerging Markets Group).

26 lipca 2023, 10:59
Ze sztucznej inteligencji korzysta już 15 proc. firm w Polsce. Nowy raport KPMG

Pozostajemy w tyle za globalnym rynkiem, na którym blisko 4 na 10 firm korzysta z tego typu rozwiązań.

Ikona podcastyOstatnie podcasty
Hakerzy rosną w siłę. Poznaj strategię cyberbezpieczeństwa Prebytes [Podcast]
Fenige kończy 10 lat i przechodzi rebranding [Podcast]
System workflow w bankowości. O zaletach i możliwościach [Podcast]
Nowa odsłona Fintek.pl. O planach na 2023 rok
Cognitive Banking. Czym jest i jak może nas wspierać w czasach kryzysu? [Podcast]
Podcasty