Polskie ePłatności S.A. – operator płatności bezgotówkowych po uzyskaniu zgody KNF oraz UOKiK, 25 listopada br., sfinalizowały transakcję nabycia BillBird S.A, które specjalizuje się w m.in. w dostarczaniu usług dodatkowych na terminalach płatniczych.

– Celem przejęcia BillBird S.A. jest uzupełnienie oferty produktowej PeP o usługi takie jak płatność za rachunki czy doładowania energetyczne i internetowe Paysafecard. Wierzymy, że usługi dodatkowe zachęcą konsumentów do częstszych odwiedzin punktów handlowo-usługowych naszych klientów. Dzięki transakcji nabycia spółki BillBird, PeP stworzy ofertę maksymalnie kompleksową dla użytkowników terminalowych oraz e-commerce’owych – mówiJarosław Mikos, prezes zarządu Polskich ePłatności S.A.

– Cieszę się, że spółka BillBird weszła do grupy PeP – polskiego lidera procesowania płatności bezgotówkowych i dostawcy usług dodatkowych. Mam nadzieję, że rozwiązania oferowane przez BillBird jeszcze bardziej uatrakcyjnią ofertę PeP, a różnorodne usługi oraz nasze kompetencje i doświadczenie wzmocnią pozycję grupy na rynku – mówi Wojciech Włodarczyk, prezes zarządu BillBird S.A.

ePłatności zapowiadają kolejną akwizycję

W ciągu niespełna 3 lat ePłatności powiększyły skalę swojej działalności ponad trzykrotnie i dzięki temu awansowały na trzecie miejsce na rynku. Według raportu NBP w II kwartale 2019 r. liczba terminali w Polsce zwiększyła się o 31 tys. w porównaniu do I kwartału br, z czego ponad 10 tys. stanowiły terminale PeP.

– Taki poziom dynamiki chcemy utrzymać. Bardzo szybki wzrost organiczny, uzupełnimy wkrótce kolejną akwizycją. Produktowo już teraz PeP staje się liderem, zapewniając wszystkie dostępne na rynku usługi od jednego dostawcy. Transakcja nabycia BillBird S.A. to już czwarta sfinalizowana transakcja PeP w ciągu ostatnich 3 lat  – mówi Marcin Drozdowski, wiceprezes zarządu ds. M&A Polskich ePłatności S.A.

– Planując kierunek rozwoju naszych spółek portfelowych, staramy się poszukiwać strategicznie najlepszych rozwiązań. Naszym celem przewodnim w tej inwestycji było wsparcie PeP w realizacji ambitnych planów ekspansji na bardzo obiecującym i dynamicznym rynku usługpłatniczych. Dołączenie spółki BillBird niewątpliwie wzbogaci ofertę grupy i przyspieszy wzrost naszego przedsiębiorstwa– komentujeKrzysztof Kulig, Senior Partner, nadzorujący transakcję ze strony Funduszu Innova.