Partner serwisuVisa dla biznesu

Krajowa Instytucja Płatnicza


Krajowa Instytucja Płatnicza to firma nadzorowana przez Komisję Nadzoru Finansowego, prowadząca działalność regulowaną ustawą o usługach płatniczych. Krajowa Instytucja Płatnicza zajmuje się m.in. oferowaniem usług płatniczych i transferu pieniędzy np. PayU, Przelewy24.
Fintech Quicko z licencją krajowej instytucji płatniczej od KNF
September 3, 2021, 4:32 PM

Licencja KIP pozwoli Quicko na zaoferowanie szerszej gamy rozwiązań. Mowa tutaj o otwartej bankowości (usługi AIS i PIS), czy możliwości prowadzenia działalności za granicą.

101 instytucji płatniczych w Polsce. Z tego ponad 60 MIP-ów
July 27, 2020, 1:51 PM

Na krajobraz usług płatniczych w Polsce obecnie składa się 61 Małych Instytucji Płatniczych, 39 Krajowych Instytucji Płatniczych i jedna instytucja pieniądza elektronicznego. W sumie 101 firm fintech.

Monsas uzyskał licencję Krajowej Instytucji Płatniczej
February 4, 2020, 6:02 PM

Na dzisiejszym posiedzeniu KNF jednogłośnie zezwoliła spółce Monsas na świadczenie usług płatniczych w charakterze krajowej instytucji płatniczej.

ePłatności sfinalizowały zakup BillBird
November 26, 2019, 9:47 AM

Polskie ePłatności S.A. w rezultacie spełnienia warunków zawieszających, w tym uzyskania zgody KNF oraz UOKiK, sfinalizował transakcję nabycia BillBird S.A.

Żabka Finanse nie jest już krajową instytucją płatniczą
August 1, 2018, 3:40 PM

Na 400. posiedzeniu Komisji Nadzoru Finansowego z dnia 31 lipca podjęto decyzję o cofnięciu zezwolenia na świadczenie usług płatniczych w charakterze krajowej instytucji płatniczej przez Żabka Finanse S.A, która sama złożyła wniosek. Decyzja była jednogłośna.