Dotychczas speedapp zrekrutowało już piętnastu specjalistów IT, którzy rozpoczęli prace nad projektami z zakresu obsługi klienta oraz rozbudowanych funkcjonalności back-endu. eToro i speedapp ściśle współpracują nad pozyskaniem kolejnych talentów ze względu na duże zapotrzebowanie w zakresie aplikacji mobilnych oraz innych kluczowych obszarów biznesowych.

Nowe centrum R&D eToro w Warszawie

– Jesteśmy zadowoleni z uruchomienia naszego pierwszego centrum R&D w Polsce wraz ze speedapp. Zgłębiliśmy potencjał polskiego rynku i jesteśmy pod dużym wrażeniem jakości pracowników. Cieszymy się na współpracę z polskimi specjalistami przy naszych globalnych projektach – powiedział Israel Kalush, Wiceprezydent ds. Inżynierii w eToro.

eToro to fintech z Izraela, udostępniający platformę inwestycyjną. Obecnie posiada 23 mln zarejestrowanych użytkowników. Na platformie użytkownicy mogą przeglądać portfele i statystyki innych inwestorów oraz komunikować się z nimi w celu wymiany pomysłów, omawiania strategii i korzystania ze wspólnej wiedzy.

Na eToro użytkownicy mogą przechowywać tradycyjne aktywa, takie jak akcje, waluty lub surowce, obok „nowych” aktywów, takich jak bitcoin i ether.

W kwietniu do polskiego oddziału eToro dołączył Paweł Majtkowski, jako analityk i komentator rynków.