eToro dosyć mocno skupione jest ostatnio na poszerzaniu swojej oferty dóbr cyfrowych. W ubiegłym miesiącu, do oferty platformy trafiły m.in. ApeCoiny. To tokeny wygenerowane oddolnie z ruchu społecznego, związane ze społecznością Bored Ape Yacht Club.

Program eToro.art wesprze twórców NFT

Platforma eToro zamierza zapewnić dostęp do wszystkich korzyści płynących z NFT – zarówno tych materialnych, jak i rozrywkowo-społecznościowych. Fundusz o wartości 20 mln USD zostanie wykorzystany do zakupu najpewniejszych NFT, uchodzących za tzw. blue-chips. Nowy program ma również służyć wspieraniu wschodzących twórców.

Pierwszym etapem programu eToro.art jest ujawnienie kolekcji NFT. Obejmuje ona takie projekty takie jak Bored Ape Yacht Club, CryptoPunks, World of Women oraz twórczość wschodzących artystów. Dojdzie do tego jeszcze w tym tygodniu, w Bass Contemporary Art Museum w Miami.

Ponadto, firma planuje wspierać początkujących twórców i marki również w nowych projektach NFT. Platforma chce przeznaczyć na ten cel 10 milionów dolarów, a tym samym działać jako strategiczny partner wprowadzania nowości na rynek w 2022 roku.

Projekty twórców objętych wsparciem eToro otrzymają szereg usług i pomoc: od pomysłu, aż po wejście na rynek. Aby wziąć udział w programie, twórcy będą musieli złożyć aplikację wstępną na stronie eToro.art.