Partner serwisuVisa dla biznesu

Blockchain


Technologia blockchain jest oparta na kryptografii, która wykorzystuje rejestry rozproszone. Blockchain kojarzony jest głównie z bitcoinem, ale technologia ta ma o wiele szersze zastosowanie. Jak działa blockchain i do czego może być wykorzystywany? Podstawowa przewaga blockchaina to nienaruszalność - nie da się zmienić danych zapisanych w łańcuchu bez poinformowania o tym wszystkich użytkowników sieci. Blockchain może być wykorzystywany w bankowości, smart contracts (inteligentne kontrakty) i transferze pieniędzy.
Fintech Coinfirm ogłasza współpracę z Crypto.org Chain
April 9, 2021, 1:10 PM

Polsko-brytyjski fintech Coinfirm nawiązał współpracę z dostawcą blockchainiu open source Crypto.org Chain. Dzięki temu obie firmy połączy siły w zakresie zwalczania prania pieniędzy i finansowania terroryzmu.

Billon i Sygnity będą zarządzać dokumentami z wykorzystaniem blockchainu
April 8, 2021, 3:58 PM

Billon podpisał umowę współpracy z Sygnity, dostawcą rozwiązań do cyfrowej transformacji firm i administracji publicznej.

Bank Japonii kontynuuje prace nad cyfrową walutą
April 7, 2021, 2:47 PM

Na początku kwietnia Bank Japonii zaczął badać możliwości wprowadzenia swojej waluty cyfrowej. Podobnie jak inne banki centralne, również BoJ próbuje zająć się dziedziną do tej pory zarezerwowaną dla prywatnego sektora.

NFT – skąd dzisiejszy szał na te tokeny?
April 1, 2021, 1:36 PM

NFT to skrót od angielskiego „Non-Fungible Token”. Tokeny te korzystają z blockchain Ethereum do przechowywania danych i stanowią rodzaj certyfikatu.

KNF i KDPW podpisują nową umowę. Będą rozwijać piaskownicę blockchain
March 30, 2021, 3:19 PM

KNF i KDPW podpisały nową umowę w zakresie rozwoju technologii blockchain i piaskownicy SandboxDLT.