Partner serwisuVisa dla biznesu

Blockchain


Technologia blockchain jest oparta na kryptografii, która wykorzystuje rejestry rozproszone. Blockchain kojarzony jest głównie z bitcoinem, ale technologia ta ma o wiele szersze zastosowanie. Jak działa blockchain i do czego może być wykorzystywany? Podstawowa przewaga blockchaina to nienaruszalność - nie da się zmienić danych zapisanych w łańcuchu bez poinformowania o tym wszystkich użytkowników sieci. Blockchain może być wykorzystywany w bankowości, smart contracts (inteligentne kontrakty) i transferze pieniędzy.
Politechnika Świętokrzyska publikuje dyplomy na blockchainie z użyciem technologii Billon
August 31, 2021, 2:52 PM

Politechnika Świętokrzyska jako pierwsza wyższa uczelnia w Polsce wykorzystuje blockchain do zapewnienia autentyczności swoich dyplomów.

Bitpanda jest już wyceniana na 4,1 mld USD. Fintech pozyskał 263 mln dolarów
August 17, 2021, 11:54 AM

Pieniądze mają zostać przeznaczone na istotne przeskalowanie biznesu, z zamiarem podwojenia aktualnego zespołu i dalszej międzynarodowej ekspansji.

Polski fintech Ramp zarejestrowany w brytyjskim Financial Conduct Authority
August 4, 2021, 4:23 PM

Polski startup Ramp, który tworzy infrastrukturę dla aplikacji wykorzystujących kryptowaluty i inne cyfrowe aktywa, został zarejestrowany przez brytyjskie FCA.

KIR kończy nabór do Piaskownicy Blockchain. Testy rozpocznie 19 firm
August 4, 2021, 1:38 PM

W ramach projektu prototypowane będą rozwiązania z zakresu usług finansowych, bezpieczeństwa danych, rozliczeń na rynku energii czy tokenizacji nieruchomości.

Bitpanda otwiera w pełni zdalny Blockchain Research & Development Hub
August 3, 2021, 5:12 PM

Fintech z Wiednia zainwestuje w Blockchain Research & Development Hub 10 mln euro w ciągu najbliższych dwóch lat. Do końca 2021 roku firma zamierza zatrudnić 30 ekspertów i inżynierów zajmujących się technologią blockchain.