Partner serwisuVisa dla biznesu

Blockchain


Technologia blockchain jest oparta na kryptografii, która wykorzystuje rejestry rozproszone. Blockchain kojarzony jest głównie z bitcoinem, ale technologia ta ma o wiele szersze zastosowanie. Jak działa blockchain i do czego może być wykorzystywany? Podstawowa przewaga blockchaina to nienaruszalność - nie da się zmienić danych zapisanych w łańcuchu bez poinformowania o tym wszystkich użytkowników sieci. Blockchain może być wykorzystywany w bankowości, smart contracts (inteligentne kontrakty) i transferze pieniędzy.
Billon i Rhenus wprowadzą blockchain do procesów logistycznych
April 27, 2021, 1:51 PM

Billon podpisał umowę o współpracy z Rhenus Data Office Polska. Firmy chcą wprowadzić blockchain do procesów logistycznych.

Blockchain jako akcelerator transformacji cyfrowej w Polsce
April 22, 2021, 3:52 PM

Pod koniec 2020 r. KIR wraz partnerami, PKO BP, Chmurą Krajową, UKNF, IBM i FinTech Poland, uruchomił piaskownicę blockchain.

Dispersion Holdings zamierza wejść na londyńską giełdę
April 19, 2021, 1:05 PM

Dispersion Holdings, spółka inwestycyjna specjalizująca się w finansowaniu zdecentralizowanym (DeFi), zamierza wejść na londyńską giełdę.

JP Morgan wykorzysta blockchain do przyśpieszenia międzynarodowych przelewów
April 16, 2021, 9:46 AM

Dzięki rozwiązaniu JP Morgan banki mogą zażądać informacji o koncie beneficjenta transakcji i otrzymać odpowiedź w czasie rzeczywistym.

Fintech Coinfirm ogłasza współpracę z Crypto.org Chain
April 9, 2021, 1:10 PM

Polsko-brytyjski fintech Coinfirm nawiązał współpracę z dostawcą blockchainiu open source Crypto.org Chain. Dzięki temu obie firmy połączy siły w zakresie zwalczania prania pieniędzy i finansowania terroryzmu.