Sezonowe maszyny staną w najchętniej wybieranych przez turystów lokalizacjach, w tym w Zakopanem, Karpaczu czy Białce Tatrzańskiej. Łącznie w najpopularniejszych miejscowościach na południu Polski stanie 28 tymczasowych urządzeń, a ich instalacja właśnie trwa.

Sezonowe bankomaty od Euronetu

Z danych udostępnionych przez Tatrzańską Izbę Gospodarczą wynika, że w popularnych górskich obiektach zarezerwowano już 60 proc. miejsc w okresie świątecznym i sylwestrowym. W kolejnych miesiącach należy spodziewać się dużego zainteresowania zimowymi wyjazdami.

Sezonowe maszyny będą do dyspozycji turystów planujących zimowy wypoczynek m.in. w Zakopanem, Karpaczu, Szczyrku, Dusznikach-Zdroju oraz Białce Tatrzańskiej. Z ułatwionego dostępu do gotówki dzięki urządzeniom Euronetu korzystać już mogą podróżni oraz okoliczni mieszkańcy odwiedzający Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku – czytamy w komunikacie.

W maszynach sezonowych dostępne są te same funkcje, co w bankomatach i wpłato-bankomatach całorocznych. Do dyspozycji turystów oraz mieszkańców są zatem takie usługi jak: Przekaz Bankomatowy, Doładowanie GSM czy Wpłaty darowizn.