FinTech Insider to ukraiński serwis piszący o branży fintech i nowych technologiach. Portal wystartował na początku 2022 roku i od razu zyskał popularność i rozpoznawalność wśród rynku finansowego na Ukrainie. Misją serwisu jest informowanie o najważniejszych wydarzeniach ze świata fintech, dzielenie się informacjami i opiniami od kluczowych graczy z rynku finansowego oraz prezentacja obiecujących startupów z Ukrainy.

Startup Arena dla ukraińskich startupów już 24 maja

Fintek.pl nawiązał współpracę z FinTech Insider, dzięki czemu informacje o Startup Arenie dla ukraińskich startupów będą mogły dotrzeć do jeszcze szerszego grona firm zza naszej wschodniej granicy. Serwis wesprze także promocje hackathonu dla Ukrainek. Obie inicjatywy odbędą się 24 maja w kultowej łódzkiej lokalizacji – EC1.

Zarówno Startup Arena jak i hackathon to część wydarzenia Fintech & e-commerce linking days Łódź 2022. Event odbędzie się już 24-25 maja w kilku łódzkich przestrzeniach – Monopolisty, EC1 oraz Orientarium (nowa część łódzkiego ZOO). W części merytorycznej konferencji udział wezmą przedstawiciele takich podmiotów jak Klarna, Allegro, PKO BP, Urząd Komisji Nadzoru Finansowego, Ambasada Wielkiej Brytanii w Polsce, Google for Startups, Izba Gospodarki Elektronicznej, FinTech Poland, Twisto, czy Uniwersytet Łódzki.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://linkingdays.pl. Część o Startup Arenie oraz o hackathonie została przetłumaczona także na język ukraiński. Przy okazji zachęcamy również do odsłuchania podcastu, w którym opowiedzieliśmy nieco więcej o wyzwaniach, z którymi zmierzą się uczestniczki hackathonu oraz o dostępnych nagrodach.