W komunikacie prasowym czytamy, że kevin. ma ambitne plany ekspansji na polskim rynku. Obecnie usługi firmy są dostępne w 21 krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego, a do połowy 2022 roku fintech swoim zasięgiem obejmie w sumie 28 krajów EOG. kevin. to obecnie zespół ponad 100 pracowników w siedmiu krajach. Firma planuje zwiększyć zatrudnienie do ponad 350 pracowników w 2022 roku.

Co oferuje fintech kevin.?

Fintech kevin. ze swojej strony opracował i wprowadza na polski rynek autorską infrastrukturę płatniczą, która może stanowić wyzwanie dla dominacji kart kredytowych przy płaceniu lub oferowaniu produktów i usług online. Infrastruktura ta nie tylko zwiększy bezpieczeństwo, ale również umożliwi firmom ominięcie drogich systemów kartowych i obniży opłaty wielu innych stron trzecich, działając na rzecz zwiększenia przewagi konkurencyjnej  – mówi Krzysztof Hejduk, kierownik regionu Polska w kevin.

Spółka posiada licencję instytucji płatniczej wydaną przez Bank Centralny Litwy, umożliwiającą świadczenie usług płatniczych na terenie wszystkich państw członkowskich UE. W komunikacie czytamy, że startup kieruje swoją ofertę do różnych grup odbiorców – od konsumentów detalicznych po globalne korporacje.

Dostarczając branży płatniczej infrastrukturę technologiczną, firma umożliwia dostawcom produktów i usług korzystanie z płatności między kontami (A2A), które są możliwe dzięki otwartej bankowości. Fintech tłumaczy, że taki rodzaj transakcji obniża koszty poprzez wyeliminowanie wszystkich pośredników i zapewnia dostawcom produktów i usług większy zasięg oraz wyższe wskaźniki konwersji.

Dzięki wykorzystaniu wieloczynnikowego uwierzytelniania wymaganego przez aplikację bankową klienta oraz wyeliminowaniu konieczności wielokrotnego korzystania z kart płatniczych, które są bardzo podatne na zagrożenia ze strony oszustów, płatności są wysoce odporne próby oszustwa i przejęcia konta – wyjaśnia kevin. w komunikacie.