Zapraszamy na wideo podcast, w którym Izabela Kozakiewicz rozmawiała z Michałem Nagłowskim, właścicielem SINGA-POL i Bartem Dejewskim, bankierem mieszkającym i pracującym w Singapurze od 8 lat.

Co w azjatyckiej trawie piszczy? Relacja z Singapore Fintech Festival

Singapore Fintech Festival to ogromne święto dla całej branży – jest to jedna z największych tego typu imprez na świecie. W zeszłym roku, przy okazji szóstej edycji, w wydarzeniu wzięło udział 60 tys. osób ze 160 krajów. W tym roku SFF odbył się pod hasłem Web 3.0, a główne zagadnienia dotyczyły Internetu i jego wpływu na usługi finansowe. Dużo czasu poświęcono także komputerom kwantowym.

Rozmawiano również o CBDC, czyli walutach cyfrowych banków centralnych. Przewodniczący Monetary Authority of Singapore zwracał uwagę na to czego oczekują obecnie środowiska kryptowalutowe, na co liczy rynek i jaka jest w tym wszystkim rola banków centralnych. Jego zdaniem na razie priorytety tych trzech grup się nie zazębiają, ale należy pracować nad tym, aby to zmienić.

Z podcastu dowiecie się także jak w Singapurze mówiono o sektorze MŚP, jakie rozwiązania przykuły szczególną uwagę naszych gości oraz jakie trendy widać na azjatyckim rynku FinTech. Jeśli interesuje Was jak robi się biznes w Azji, to zachęcamy także do odsłuchania podcastu z Martyną Malinowską, rozwijającą fintech GajiGesa w Indonezji. Firma na początku roku pozyskała 2,5 mln dolarów od amerykańskich, singapurskich i indonezyjskich inwestorów.

Wszystkie podcasty Fintek.pl znajdziecie na YouTube, Spotify, Soundcloud i Apple Podcast. Materiały są dostępne także pod tym linkiem i w zakładce Fintek Extra.