W kategorii biznesu nagrodzeni zostali: Krystian Kulczycki, Daniel Jarząb i Radosław Ruda – liderzy projektu PayEye.

PayEye z nagrodą 30 kreatywnych Wrocławia

– Dołączenie do grona 30 kreatywnych Wrocławia to dla nas wspaniałe wyróżnienie i prestiż. Brawa i podziękowania należą się jednak całemu naszemu zespołowi, który wciąż się rozrasta i dziś liczy ponad pięćdziesiąt kreatywnych osób – w tym naukowców i ekspertów z obszaru IT, finansów, cyberbezpieczeństwa i marketingu. Do niedawna nikt nie wierzył, że płatność okiem będzie możliwa, a teraz coraz częściej słyszmy – „no nareszcie”! Jesteśmy z Wrocławia i uważamy, że jest to najlepsze miejsce na świecie dla naszego rozwoju. Mamy więc przekonanie, że już zawsze PayEye będzie kojarzone z Wrocławiem, polską stolicą start-upów – komentuje Krystian Kulczycki, prezes PayEye.

PayEye to fintech z Wrocławia, który przygotował pierwszy na świecie komercyjny, pełny ekosystem płatniczy, oparty na biometrii tęczówki oka. Projekt pilotażowo jest realizowany we Wrocławiu i dziś dostępny w blisko 80 miejscach. Ostatnie duże wdrożenie PayEye to udostępnienie płatności tęczówką oka we wrocławskim Marriocie.

30 Kreatywnych Wrocławia to jeden z najbardziej prestiżowych plebiscytów organizowanych przez miasto Wrocław i Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, realizowany od 2015 roku. Zgłoszone osoby w roku 2020 były nominowane w czterech kategoriach: nauka, biznes, kultura/sztuka/design i społeczeństwo/miasto.