Platon Life zadebiutował w Polsce kilka tygodni temu. Na początku oferował przechowywanie kryptowalut, możliwość ich obrotu oraz materiały edukacyjne na temat samego rynku. Teraz polscy użytkownicy mogą także skorzystać z platformy aukcyjnej Platon Auction.

Jak skorzystać z platformy Platon Auction?

Sam portal Platon Auction nie różni się od standardowych witryn aukcyjnych. Udział w aukcjach wymaga jednak rejestracji oraz weryfikacji, wymaganej przez przepisy o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy, a także zakupu cyfrowej waluty Platon Coin.

Aukcja zaczyna się od ceny wywoławczej (możliwe jest jedynie ręczne składanie ofert), a kończy po upływie określonego czasu i w sytuacji, gdy wysokość oferty przekracza cenę minimalną (w przypadku niektórych aukcji istnieje możliwość dokonania transakcji za pomocą opcji „Kup teraz” za wyższą cenę).

Po wygranej aukcji użytkownik zostaje przekierowany do kasy, w której może dokonać płatności za pomocą PLTC. W przypadku ewentualnych pytań, problemów lub wątpliwości użytkownik może zwrócić się z prośbą o pomoc do obsługi klienta, kontaktując się mailowo lub telefonicznie.

Co oferuje Platon Life?

Najnowsza platforma Platon Auction ma szerzej zainteresować społeczeństwo nową cyfrową walutą, wprowadzoną do obiegu przez fintech – PLTC, czyli Platon Coin.

W komunikacie czytamy, że Platon Life dysponuje rozwiązaniami, pozwalającymi na szeroki i łatwy dostęp do łącznie ośmiu kryptowalut – PLTC, BTC, ETH, BCH, XLM, USDT oraz UNI i LINK. Wszystkie środki mogą być przechowywane w cyfrowym portfelu. Za bezpieczeństwo odpowiadają rozwiązania dostarczone przez firmę Broadcom,  zaś ubezpieczenie gwarantuje firma Anderson, dzięki czemu możliwe jest przechowywanie kryptowalut do sumy miliona euro.