Partner serwisuVisa dla biznesu

Kryptowaluty


Kryptowaluty to tokeny generowane przy użyciu technologi kryptograficznych (blockchain), które wykorzystywane są do płatności, transferowania i wymiany wartości na inne środki płatnicze. Do najpopularniejszych kryptowalut należą Bitcoin, Etherum i Ripple. Kursy kryptowalut można sprawdzić na specjalnych platformach tzw. giełdach kryptowalut. Czy warto inwestować w kryptowaluty? Biorąc pod uwagę wysoki poziom zmienności kursów, inwestycje tego rodzaju są obarczone dużym ryzykiem.
Akademia Zondy chce uczyć Polaków o kryptowalutach. Wciąż mało o nich wiemy
21 stycznia 2022, 16:43

Prawie 90 proc. polskich internautów słyszało o kryptowalutach, ale 75 proc. spośród nich deklaruje niski, a nawet bardzo niski poziom wiedzy.

Rosja dokręci śrubę kryptowalutom? Bank centralny rozpoczyna konsultacje
21 stycznia 2022, 14:37

Rosyjski bank centralny zaproponował zakazanie działalności związanej z kryptowalutami. Jego zdaniem mają one niekorzystny wpływ na prowadzenie polityki pieniężnej.

Zonda jako pierwsza europejska giełda kryptowalut otrzymuje licencję w Kanadzie
20 stycznia 2022, 19:40

Zonda zamierza udostępnić w Kanadzie szerszy asortyment takich usług, jak nowa platforma i aplikacja do handlu, czy nowe narzędzia handlowe - także dla firm.

Wielka Brytania zaostrzy przepisy dotyczące reklamy kryptowalut
18 stycznia 2022, 15:37

Kampanie promujące kryptowaluty mają być traktowane podobnie jak reklamy produktów i usług finansowych. Oznacza to, że trafią pod nadzór FCA.

NFT w grach – przełom czy kolejna forma mikropłatności?
18 stycznia 2022, 10:42

NFT nieustannie zyskuje na popularności. To sprawia, że twórcy gier, widząc możliwość zysku, coraz częściej implementują NFT do swoich najnowszych tytułów.