Partner serwisuVisa dla biznesu

Kryptowaluty


Kryptowaluty to tokeny generowane przy użyciu technologi kryptograficznych (blockchain), które wykorzystywane są do płatności, transferowania i wymiany wartości na inne środki płatnicze. Do najpopularniejszych kryptowalut należą Bitcoin, Etherum i Ripple. Kursy kryptowalut można sprawdzić na specjalnych platformach tzw. giełdach kryptowalut. Czy warto inwestować w kryptowaluty? Biorąc pod uwagę wysoki poziom zmienności kursów, inwestycje tego rodzaju są obarczone dużym ryzykiem.
Największa amerykańska giełda kryptowalut wybiera się na Nasdaq
April 8, 2021, 5:49 PM

14 kwietnia nastąpi IPO amerykańskiej giełdy kryptowalut Coinbase. Szacowana wartość spółki to nawet 90 mld USD. Obecnie firma ma 56 mln użytkowników, a w 2020 roku osiągnęła 1,3 mld USD przychodów i ponad 300 mln USD zysku.

Komunikator Signal wprowadza beta testy płatności pomiędzy użytkownikami
April 7, 2021, 6:23 PM

Popularny komunikator postanowił zostać fintechem. Signal powiadomił, że uruchamia testy usług płatności. Na razie tylko w Wielkiej Brytanii.

Globalny rynek kryptowalut jest już wart ponad 2 biliony dolarów
April 7, 2021, 2:54 PM

Sam bitcoin odpowiada za ponad połowę wartości całego sektora z kapitalizacją przekraczająca 1 bln USD.

NFT – skąd dzisiejszy szał na te tokeny?
April 1, 2021, 1:36 PM

NFT to skrót od angielskiego „Non-Fungible Token”. Tokeny te korzystają z blockchain Ethereum do przechowywania danych i stanowią rodzaj certyfikatu.

Przełomowa decyzja Visa. Rozliczenia w kryptowalutach stają się faktem
March 30, 2021, 3:50 PM

Visa ogłosiła, że umożliwi rozliczanie transakcji w USD Coin – stablecoina opartego na dolarze amerykańskim, do rozliczenia transakcji Visa za pośrednictwem Etherum.