Partner serwisuVisa dla biznesu

Kryptowaluty


Kryptowaluty to tokeny generowane przy użyciu technologi kryptograficznych (blockchain), które wykorzystywane są do płatności, transferowania i wymiany wartości na inne środki płatnicze. Do najpopularniejszych kryptowalut należą Bitcoin, Etherum i Ripple. Kursy kryptowalut można sprawdzić na specjalnych platformach tzw. giełdach kryptowalut. Czy warto inwestować w kryptowaluty? Biorąc pod uwagę wysoki poziom zmienności kursów, inwestycje tego rodzaju są obarczone dużym ryzykiem.
Jak radzić sobie ze zmiennością na rynku?
22 września 2022, 11:51

Myślisz, że inwestowanie w ostatnich miesiącach było stresujące? Cóż, warto sobie uzmysłowić, że rynki kapitałowe były niezwykle zmienne już od niemal trzech lat.

Bitcoin walczy o odwrócenie trendu. Ethereum utraciło wzrostowy impet 
2 września 2022, 14:39

Ostatnie dni były stosunkowo złe dla rynku kryptowalut. Bitcoin po świetnym lipcu powrócił do spadków i sierpień zamknął ze stratą około 14 proc.

Czym jest DAO?
22 sierpnia 2022, 18:18

DAO, czyli zdecentralizowana autonomiczna organizacja (decentralized autonomous organization), wedle teoretycznych założeń jest nową formą struktury organizacyjnej.

Banki poszerzają ofertę o kryptowaluty. Będą wytyczne EBC dotyczące licencjowania
19 sierpnia 2022, 15:34

Europejski Bank Centralny chce by sposób, w jaki banki uzyskują możliwość oferowania kryptowalut został zharmonizowany na poziomie UE.

eToro podpisuje umowę przejęcia platformy inwestycyjnej Gatsby
19 sierpnia 2022, 11:48

Gatsby to bezprowizyjna aplikacja do handlu opcjami i akcjami skupiona na młodszej grupie demograficznej.