Partner serwisuVisa dla biznesu

Kryptowaluty


Kryptowaluty to tokeny generowane przy użyciu technologi kryptograficznych (blockchain), które wykorzystywane są do płatności, transferowania i wymiany wartości na inne środki płatnicze. Do najpopularniejszych kryptowalut należą Bitcoin, Etherum i Ripple. Kursy kryptowalut można sprawdzić na specjalnych platformach tzw. giełdach kryptowalut. Czy warto inwestować w kryptowaluty? Biorąc pod uwagę wysoki poziom zmienności kursów, inwestycje tego rodzaju są obarczone dużym ryzykiem.
Szefowa EBC wzywa do globalnego uregulowania bitcoina
January 15, 2021, 2:14 PM

Zdaniem Lagarde bitcoin nie stanie się walutą, a sam biznes kryptowalutowy narażony jest na niepożądane praktyki - takie jak pranie pieniędzy.

XRP znika z giełd. Kryptowaluta jest na skraju upadku
December 31, 2020, 5:20 PM

Kilka ważnych giełd kryptowalut zapowiedziało, że zawiesi obrót XRP – to pokłosie skargi Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), która zarzuca Ripple nieprawidłowości w zakresie oferty sprzedaży XRP. Sprawa jest rozwojowa.

Potężny spadek kursu kryptowaluty XRP
December 24, 2020, 2:43 PM

Potężne spadki to konsekwencja problemów spółki Ripple, którą czeka postępowanie przed amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Aż 16 tys. bankomatów w Wielkiej Brytanii umożliwi wypłaty gotówki dla posiadaczy kryptowalut
December 23, 2020, 2:13 PM

BitcoinPoint i operator sieci bankomatów Cashzone nawiązały partnerstwo, które umożliwi sprzedaż bitcoinów w bankomatach i wypłatę gotówki.

Brytyjski fintech Wirex dołączył do Visa
December 23, 2020, 1:37 PM

Wirex dołączył do Visa w Europie. To duże osiągnięcie brytyjskiego fintechu specjalizującego się kartę płatniczą do portfela krypto walut.