Verestro to polski fintech z siedzibą w Warszawie, który od 2011 roku rozwija i wdraża rozwiązania płatnicze dla banków oraz innych partnerów. Spółka współpracuje m.in. z Mastercard, Austriacard, Tutuka, ShopeePay w Tajlandii, Fidor Bank w Niemczech, OTP Banka w Serbii, czy Komercijalna Banka w Macedonii. W lipcu 2020 roku udziałowcem Verestro został Mastercard.

MP2 Investment inwestuje w fintech Verestro

– Decyzję o inwestycji w zakup 20% udziałów w Verestro podjęliśmy ze względu na perspektywę rozwoju na międzynarodowym rynku, biznes rosnący znacznie szybciej niż rynek, innowacyjny model Fintech as a service i stałe wprowadzanie nowych produktów do oferty. W naszej ocenie Verestro ze swoją unikalną platformą i technologią ma potencjał do kontynuowania dynamicznego wzrostu odnotowanego w ostatnich latach – mówi Wojciech Pysiewicz, jeden z założycieli i członek Zarządu WP2 Investments, a jednocześnie wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej w Verestro.

Na czele Verestro stoi Krzysztof Drzyzga, jako CEO. W ostatnich miesiącach fintech wdrożył Token Management Platform dla płatności Google Pay i Apple Pay dla banku UBB w Bułgarii. Spółka rozpoczęła też kolejne duże projekty w Indiach i Kolumbii z jednym z tamtejszych neobankow.

Nowy produkt, “Business Control”, ma być kompleksowym rozwiązaniem wydawania i zarządzania kartami wirtualnymi dla małych i średnich przedsiębiorstw.Już niedługo kolejnych wdrożeń można się spodziewać na wyspie Barbados, w Meksyku, czy w Ekwadorze.

W październiku bieżącego roku fintech Verestro zainwestował w startup Sportigo, działający na rynku SportsTech. Kwota transakcji nie została ujawniona.