Zgodnie z danymi Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej w Polsce w styczniu i lutym 2024 roku otwierało się ok. 1000 podmiotów gospodarczych dziennie. Esencją polskiej przedsiębiorczości są mikrofirmy, które stanowią 97,2 proc. ogółu firm prowadzących działalność gospodarczą w naszym kraju. O ich sile stanowi również fakt, że odpowiadają za średnio 30 proc. PKB wytwarzanego w Polsce – wynika z danych PARP za 2023 rok. W sumie ponad 4,3 mln osób w naszym kraju to mikroprzedsiębiorcy lub osoby zatrudnione w najmniejszych firmach.

Rejestracja firmy przy okazji otwarcia konta

Dla stawiających pierwsze kroki w biznesie przygotowana została najnowsza oferta VeloBanku. W bankowości internetowej i aplikacji mobilnej banku można bez wychodzenia z domu uruchomić działalność gospodarczą i otworzyć VeloKonto Firma.

Wystarczą cztery kroki: przygotowanie się do uzupełnienia wniosku rejestracyjnego, zalogowanie się do kanałów zdalnych VeloBanku, wypełnienie formularza i podpisanie go profilem zaufanym w VeloBanku. Następnie w ciągu 2 dni roboczych na adres e-mail świeżo upieczonego przedsiębiorcy powinno wpłynąć potwierdzenie zarejestrowania go w Centralnej Ewidencji i Informacji Działalności Gospodarczej oraz umowa rachunku bankowego VeloKonto Firma. Natomiast karta do konta jest nadawana pocztą na wskazany adres. To wszystko można zrobić w pełni zdalnie, oszczędzając czas i energię niezbędną do realizacji planów na swoją firmę.

Oszczędność czasu i bonusy

– Kiedyś rejestracja firmy wymagała wizyty w urzędzie, dzisiaj nie musimy nawet korzystać z rządowych portali, wystarczy wejść na stronę swojego banku. Dlaczego to ważne? Bo klienci, a zwłaszcza przedsiębiorcy, potrzebują prostoty, wygody i w pełni zdigitalizowanego procesu. Zwłaszcza na początku prowadzenia działalności czas jest na wagę złota, a możliwość ograniczenia formalności to kluczowe wsparcie. Rozumiemy te potrzeby, dlatego w VeloBanku można jednocześnie założyć konto firmowe, jak i zarejestrować działalność. Do tego świeżo upieczony przedsiębiorca dostaje dostęp do nowoczesnej bankowości i licznych korzyści, które pomogą mu na początku biznesowej drogi – mówi Jolanta Ciskowska, Dyrektor Departamentu Produktów Korporacyjnych w VeloBanku.

Oprócz łatwości w założeniu firmy, przedsiębiorcy mogą też liczyć na bogaty system bonusów. Na osoby, które do 31 maja br. otworzą rachunek i zadbają o systematyczne wpływy, przez 6 miesięcy czeka nawet 1000 zł. Warunkiem jest utrzymanie salda konta na poziomie co najmniej 3000 zł oraz realizacja jednego przelewu do US i ZUS w miesiącu. Wysokość zwrotu środków na konto zależy od rodzaju i liczby zrealizowanych na koncie aktywności (np. transakcji bezgotówkowych), opisanych szczegółowo w regulaminie promocji na stronie banku.