Partner serwisuVisa dla biznesu

BankTech


BankTech (banking technology) - technologie wykorzystywane w bankowości. BankTech to nazwa innowacyjnego sektora gospodarki, który działa w kooperacji z bankami. Do technologii bankowych zalicza się m.in. aplikacje mobilne banków, przelewy międzybankowe i technologie blockchain, które sa wykorzystywane w bankowości. BankTech jest ważną częścią sektora FinTech. Do BankTechów zalicza się przede wszystkim banki udostępniające swoje produkty i usługi za pośrednictwem Internetu.
Przybywa transakcji oszukańczych, ale to wciąż mikroskopijny problem
November 9, 2020, 3:06 PM

Chociaż przybywa transakcji oszukańczych kartami płatniczymi, to jednak biorąc pod uwagę skalę obrotów kartami, jest to wciąż problem marginalny liczony w promilach.

SKOK-i wdrażają obsługę elektronicznych zajęć wierzytelności za pośrednictwem systemu Ognivo
November 2, 2020, 12:15 PM

Od 30 października 2020 r. Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe mogą zajmować wierzytelności w formie elektronicznej.

TARGET2 nie padł ofiarą hakerów. "To była usterka"
October 29, 2020, 2:06 PM

Europejski Bank Centralny w oświadczeniu podał, że przyczyną nie było naruszenie zasad cyberbezpieczeństwa tylko usterka oprogramowania.

Polski sektor bankowy liderem cyfryzacji na świecie
October 9, 2020, 12:05 PM

Bardzo dobry wynik polskiego sektora bankowego w badaniu Deloitte „Didital Banking Maturity 2020“. Aż 5 z 13 biorących udział w badaniu banków zaliczono w poczet 31 cyfrowych liderów branży.

Bony turystyczne można odebrać w bankowości internetowej
August 4, 2020, 5:12 PM

Wnioski o jego przyznanie można już składać za pośrednictwem bankowości elektronicznej kilku banków m.in. PKO BP, Millennium oraz Banku Pekao.