Partner serwisuVisa dla biznesu

BankTech


BankTech (banking technology) - technologie wykorzystywane w bankowości. BankTech to nazwa innowacyjnego sektora gospodarki, który działa w kooperacji z bankami. Do technologii bankowych zalicza się m.in. aplikacje mobilne banków, przelewy międzybankowe i technologie blockchain, które sa wykorzystywane w bankowości. BankTech jest ważną częścią sektora FinTech. Do BankTechów zalicza się przede wszystkim banki udostępniające swoje produkty i usługi za pośrednictwem Internetu.
Nordycki neobank Lunar pozyskuje 70 mln euro finansowania
11 marca 2022, 13:18

Firma przygotowuje się do wejścia na rynek fiński i wprowadzenia nowych produktów z zakresu handlu kryptowalutami i płatności B2B.

Raiffeisen Digital Bank już działa. Na razie tylko na iOS
29 września 2021, 10:42

Na początek oferta jest skierowana do klientów indywidualnych, którzy mogą otrzymać kredyt gotówkowy nawet do 100 tys. PLN.

SAS liderem wśród dostawców rozwiązań do zarządzania ryzykiem
10 sierpnia 2021, 16:40

Firma SAS, globalny dostawca technologii analitycznych i AI, został uznany za lidera wśród dostawców rozwiązań do zarządzania ryzykiem modeli w najnowszym raporcie Chartis RiskTech Quadrant for Model Risk Management.

Relacje pomiędzy bankami i fintechami ewoluują
19 lipca 2021, 12:47

Charakter relacji pomiędzy bankami, a firmami z sektora fintech od lat wzbudza medialne zainteresowanie. Początkowo dominowały tezy dotyczące przejmowania w przyszłości przez fintechy roli banków.

Kontomatik partnerem Experiana - giganta raportów kredytowych
13 lipca 2021, 10:58

Dzięki współpracy z Kontomatikiem, Experian poszerzy i wzmocni swoją ofertę w Europie Środkowo-Wschodniej.