BankTech


BankTech (banking technology) - technologie wykorzystywane w bankowości. BankTech to nazwa innowacyjnego sektora gospodarki, który działa w kooperacji z bankami. Do technologii bankowych zalicza się m.in. aplikacje mobilne banków, przelewy międzybankowe i technologie blockchain, które sa wykorzystywane w bankowości. BankTech jest ważną częścią sektora FinTech. Do BankTechów zalicza się przede wszystkim banki udostępniające swoje produkty i usługi za pośrednictwem Internetu.
2 kwietnia 2024, 10:44
FinTech – rewolucja w finansach, wyzwania w cyberbezpieczeństwie

Innowacyjne usługi finansowe tworzą nowe wyzwania w zakresie cyberbezpieczeństwa. Walka toczy się o pieniądze banków, firm i konsumentów.

3 stycznia 2024, 14:34
HSBC ogłasza start nowej aplikacji do transakcji walutowych

HSBC Holdings planuje wkrótce wprowadzić swoją nową aplikację umożliwiającą dokonywanie transakcji walutowych, co stanowi konkurencję dla liderów rynku fintech, takich jak Revolut i Wise - donosi agencja Bloomberg.

11 marca 2022, 13:18
Nordycki neobank Lunar pozyskuje 70 mln euro finansowania

Firma przygotowuje się do wejścia na rynek fiński i wprowadzenia nowych produktów z zakresu handlu kryptowalutami i płatności B2B.

29 września 2021, 10:42
Raiffeisen Digital Bank już działa. Na razie tylko na iOS

Na początek oferta jest skierowana do klientów indywidualnych, którzy mogą otrzymać kredyt gotówkowy nawet do 100 tys. PLN.

10 sierpnia 2021, 16:40
SAS liderem wśród dostawców rozwiązań do zarządzania ryzykiem

Firma SAS, globalny dostawca technologii analitycznych i AI, został uznany za lidera wśród dostawców rozwiązań do zarządzania ryzykiem modeli w najnowszym raporcie Chartis RiskTech Quadrant for Model Risk Management.

Ikona podcastyOstatnie podcasty
O nowych technologiach i młodym pokoleniu, które wchodzi na rynek finansowy [Podcast]
AI & Machine Learning transformują branżę finansową. Czy polskie firmy są gotowe?
Hakerzy rosną w siłę. Poznaj strategię cyberbezpieczeństwa Prebytes [Podcast]
Fenige kończy 10 lat i przechodzi rebranding [Podcast]
System workflow w bankowości. O zaletach i możliwościach [Podcast]
Podcasty