Przesyłki będą dostarczane przez dwie firmy – DeliGoo i Xpress Delivery, wykorzystujące nowoczesne technologie, które pozwalają na usprawnienie tzw. „ostatniej mili”, czyli etapu doręczenia paczki do adresata. Usługa jest skierowana do klientów indywidualnych i biznesowych, w tym e-sklepów.

Obecnie firma pracuje również nad wprowadzeniem na rynek otwartej sieci automatów paczkowych – Furgonetka BOX.

Dostawa przesyłki nawet w 120 minut. Nowość od Furgonetki

Z opcji przesyłki ekspresowej można skorzystać w dni robocze, a w niektórych lokalizacjach także w weekendy. W ramach tej usługi można nadać lub zamówić odbiór różnego rodzaju przesyłek – od kopert po paczki o maksymalnej wadze do 25 kg. W trakcie realizacji dostawy kurier będzie pozostawał w stałym kontakcie z nadawcą i odbiorcą, a także poinformuje o dokładnej godzinie dojazdu i zadzwoni, kiedy dotrze na miejsce. Paczki nie muszą być zapakowane zgodnie z wytycznymi dla przesyłek krajowych czy międzynarodowych i posiadać etykiet adresowych – wystarczy ręcznie zapisany adres i dopilnowanie, aby zawartość była szczelnie zamknięta.

– W przypadku tej usługi należy wspomnieć o jednej bardzo istotnej kwestii – przesyłki faktycznie są ekspresowe, co oznacza, że dotrą do odbiorcy w maksymalnie 120 minut. Adresat musi więc w tym czasie być obecny w danej lokalizacji. Dotychczasowe doświadczenia przewoźników, z którymi współpracujemy pokazują natomiast, że ludzie nie zawsze wierzą w podawane widełki czasowe i często są nieobecni, kiedy przyjeżdża kurier. Osoby prywatne oraz klienci biznesowi, korzystający z usługi przed jej zamówieniem powinni więc poinformować odbiorców o planowanym czasie dostawy, a e-sklepy – zamieścić stosowne informacje na swoich stronach – podkreśla Rafał Agnieszczak, CEO Furgonetka.

Usługa jest dostępna w następujących miastach: Białystok, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Lubin, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Rybnik, Rzeszów, Siedlce, Słupsk, Sopot, Sosnowiec, Szczecin, Tarnów, Toruń, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zielona Góra.