Wymienionymi wcześniej w kantorze środkami można płacić w kilku walutach, ale za pomocą jednej karty. Takie rozwiązanie nie tylko pozwala uniknąć opłat związanych z przewalutowaniem, ale również nie wymaga ani przelewania pieniędzy z banku do banku, ani użycia żadnych dodatkowych kart – czytamy w komunikacie.

Getin Noble Bank umożliwia wymianę walut online

Nowa funkcja jest dostępna w aplikacjach Getin Mobile i Noble Mobile oraz bankowości internetowej. Mogą z niej skorzystać wszyscy klienci detaliczni banku. Obecnie kantor umożliwia sprzedaż i kupno czterech walut: euro (EUR), dolara amerykańskiego (USD), franka szwajcarskiego (CHF) i funta brytyjskiego (GBP).

Kantor wymiany walut to usługa powszechnie udostępniana przez banki. Dzięki niej można wygodnie wymieniać środki, a następnie płacić jedną kartą w kilku walutach bez opłat za przewalutowanie. Klient, który chce skorzystać z kantoru musi posiadać rachunek złotówkowy w Getin Noble Banku oraz rachunku w walucie, w której będzie dokonywana transakcja.

Nowa usługa ma dodatkowe funkcje. Umożliwia wcześniejsze zaplanowanie zleceń, które zostaną zrealizowane automatycznie po osiągnięciu określonych parametrów – na przykład oczekiwanego kursu wymiany. Ponadto klient korzystający z kantoru może ustawić opcję otrzymywania powiadomień np. o zmianie kursu na preferowany.

Kantor walut to kolejna nowość. Na początku listopada Getin Bank nawiązał współpracę z mPay. Dzięki temu użytkownicy aplikacji mobilnej banku zyskali możliwość dokonywanie w niej płatności za parkowanie. Co więcej w sierpniu Getin Noble Bank udostępnił rozszerzone zastosowanie usługi mojeID. Klienci mogą jej używać w celu uzyskania zdalnego dostępu do urzędów i systemów administracji publicznej np. do ePUAP.