Nexi Digital ma pomagać w pozyskiwaniu strategicznych kompetencji, które do tej pory były pozyskane zewnętrznie. Celem projektu będzie pozyskanie młodych talentów, w tym absolwentów uczelni ze stopniami inżynierskimi na kierunkach technologicznych oraz cyfrowych. W ciągu czterech lat Nexi Digital spodziewa się zatrudnić ponad 500 pracowników.

Fintechowa grupa Nexi planuje rekrutację w Polsce

Plany rekrutacyjne Nexi Digital na najbliższe 4 lata mają na celu pozyskanie pracowników, którzy będą działać w krajach o wysokim potencjale i szerokich perspektywach wzrostu popytu na produkty cyfrowe, takich jak Włochy (gdzie znajduje się siedziba Nexi) i Polska.

Firma zatrudni we Włoszech 300 pracowników – 180 z nich będzie pracowało w Mediolanie, w centrali Nexi, a 120 w Bari – i 200 w Polsce, a konkretnie w Katowicach. Pierwszych 150 pracowników zostanie pozyskanych już w 2022 roku.

Nexi Digital nawiąże również szereg partnerstw z uniwersytetami i ośrodkami badawczymi we Włoszech i w Polsce, zarówno w celu identyfikacji wyspecjalizowanych talentów, jak i współpracy przy opracowywaniu nowoczesnych rozwiązań cyfrowych – czytamy w komunikacie.