HackYeah zrzesza osoby wyspecjalizowane w różnych technologiach, ekspertów w różnych językach programowania, ale również osoby, które programować nie potrafią — entuzjastów nowoczesnych technologii, aktywistów społecznych czy artystów. Celem hackathonu jest poszukiwanie rozwiązań oraz narzędzi, które usprawnią codzienność zwykłych ludzi.

Jakie zadania staną przed uczestnikami?

Podczas najbliższej edycji HackYeah uczestnicy będą szukać rozwiązań w wielu kategoriach. Wśród nich pojawią się kategorie otwarte, w których można zgłaszać wszelkie pomysły związane z daną tematyką oraz zadania partnerskie, które będą dotyczyć konkretnych zagadnień, ustalonych przez partnera danego zadania. Podczas HackYeah 2022 kategoriami otwartymi będą:

  • Less Waste
  • IoT

She Hack! Wsparcie kobiet w IT

W tym roku organizatorzy wyszli z nową inicjatywą — stworzyli przestrzeń dla ambasadorek, czyli rolę Ambassagirls. Wszystko po to, by wesprzeć kobiety w środowisku IT i pokazać, że to nie tylko męski świat. Zadaniem ambasadorek jest szerzyć idee hackathonu, mobilizować dziewczyny do działania i pomagać im osiągać zamierzone cele. Więcej informacji na stronie: https://hackyeah.pl/she-hack/

HackYeah! – kto może wziąć udział w hackathonie?

Udział w wydarzeniu jest otwarty dla wszystkich chętnych: studentów, programistów, UXowców, project managerów, inżynierów, ekspertów baz danych, analityków czy gamerów. Nie trzeba umieć programować, ale trzeba podjąć wyzwanie – 24 godziny pracy non-stop! Dlaczego warto? To szansa na dalszy rozwój swojego pomysłu i wdrożenia go w życie.

Projekty biorące udział w konkursie mogą być zgłaszane indywidualnie lub w kilkuosobowych zespołach. Komunikacja pomiędzy uczestnikami, organizatorami, mentorami i jurorami odbywać się będzie na kanale Discord, do którego można dołączyć już dziś: https://discord.com/invite/hackyeah. Każdy biorący udział w hackathonie może liczyć na wsparcie od wyspecjalizowanych mentorów – dotyczy ono zarówno kwestii technicznych, jak i sposobów wdrażania pomysłów na rozwiązania poszczególnych zadań.

Maraton programowania – nagrody, darmowa pizza i dużo dobrej kawy

Podczas hackathonu poza kodowaniem, będzie można posłuchać wykładów, a także skorzystać z pomocy wyspecjalizowanych mentorów. Hackathon HackYeah stwarza wiele możliwości, by każdy uczestnik mógł się  rozwinąć i nauczyć czegoś nowego. Organizatorzy przede wszystkim, jak co roku gwarantują dobą zabawę i luźną atmosferę.

Wszelkie informacje dotyczące hackathonu są publikowane na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.