HoppyGo to nowa na polskim rynku platforma sąsiedzkiego, prywatnego współdzielenia aut. Każdy pojazd wynajęty za jej pośrednictwem jest objęty ubezpieczeniem AC i assistance 24/7 przez cały okres wynajmu. Proces realizowany jest przez aplikację i nie angażuje właściciela pojazdu, a za ubezpieczenie na czas wynajmu płaci użytkownik, który wypożycza auto.

HoppyGo rozpoczyna współpracę z Omocom AB

Nowym partnerem ubezpieczeniowym platformy HoppyGo został wywodzący się ze Szwecji Omocom. To pośrednik specjalizujący się w ubezpieczaniu pojazdów, które są użytkowane w ramach wynajmu, w tym krótkoterminowego. Ubezpieczyciel gwarantuje stałą stawkę za dobę wynajmu dla każdego wypożyczającego. Wobec tego ceny pojazdów dostępnych w aplikacji zawierają już koszt ubezpieczenia.

– Dzięki współpracy z firmą Omocom ubezpieczenie AC wykupione w ramach wynajmu auta przez HoppyGo zapewnia ochronę w razie nagłych i nieprzewidzianych zdarzeń, takich jak choćby przywłaszczenie, kradzież samochodu, jego części czy wyposażenia, zniszczenie lub uszkodzenie. To dodatkowa ochrona dla właścicieli aut na wypadek takich sytuacji – zaznacza Robin Švaříček CEO HoppyGo.

Jeśli właściciel auta wyraża zgodę na wyjazd za granicę, co jest zawsze widoczne w aplikacji, oferowany za pośrednictwem Omocom pakiet ubezpieczenia i assistance umożliwia też wypożyczającym bezpieczne podróżowanie po całej Unii Europejskiej oraz krajach będących członkami porozumienia o Zielonej Karcie – czytamy w komunikacie.