Wszyscy użytkownicy systemu HMS w Europie mogą pobrać na swój smartfon aplikację Curve, służącą do płatności mobilnych. Taki zabieg umożliwia klientom chińskiego koncernu ominięcie restrykcji uniemożliwiających korzystanie z rozwiązań Google Pay na Androidzie. Właściciele serii Huawei P50 i Nova 9 wreszcie mogą płacić zbliżeniowo swoimi smartfonami.

Smartfonami Huawei z HMS można płacić zblizeniowo

Na start uruchomiona promocję dla polskich klientów. Przez 30 dni od aktywacji Curve na smartfonie Huawei można otrzymać 1% cashbacku przy wszystkich transakcjach realizowanych za pomocą smartfona.

Aplikacja Curve jest wirtualnym portfelem, do którego możemy dodać karty płatnicze jak i lojalnościowe. Wszystko działa bardzo podobnie do rozwiązań od Apple, czy Google. Wystarczy dodać swoją kartę, włączyć w telefonie opcję płatności NFC i gotowe. Aplikacja pozwala także na zamówienie fizycznej, darmowej karty płatniczej.

Od teraz użytkownik Huawei będzie posiadać jeden skonsolidowany portfel cyfrowy na wszystkie swoje karty, a także widok 360˚, obejmujący wszelkie wydatki opatrzone wykresem budżetu i ustawieniami kontroli. Curve oferuje także możliwość katalogowania wydatków, jak i dodawania odpowiadających im skanów/zdjęć rachunku. Samo potwierdzenie płatności można dzięki temu rozwiązaniu od razu wysłać na adresy mailowe.

Ciekawą funkcją aplikacji jest możliwość cofnięcia przypadkowej płatności. Jeśli mamy dodanych kilka kart i zapłacimy tą niewłaściwą, możemy wycofać błędną transakcję. Jeśli użytkownik Huawei zdecyduje, że chce cofnąć płatność, może zwyczajnie przenieść wcześniejsze zlecenie z jednego konta na drugie za pomocą funkcji Curve „Go Back In Time”. Aplikację można oczywiście zabezpieczyć biometrycznie, czyli na tzw. „odcisk palca”.