Igor Zacharjasz to jeden z najbardziej znanych managerów na polskim rynku FinTech. Do Visa dołączył w 2017 roku, opuszczając Alior Bank, gdzie odpowiadał m.in. za współpracę ze startupami. Wcześniej pracował w IBM. Obecnie jest także dyrektorem fundacji Digital Poland.

Igor Zacharjasz z nowym stanowiskiem w Visa

Do tej pory Igor Zacharjasz był dyrektorem studia innowacji Visa w Warszawie. Teraz jego rola w organizacji została zwiększona, ponieważ będzie on odpowiedzialny także za rozwój innowacji i produktów cyfrowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Chodzi tutaj o takie rynki jak Polska, Czechy, Słowacja, Rumunia, Bułgaria, Węgry, Słowenia, czy Chorwacja.

Ostatnio jednym z ważniejszych wdrożeń opracowanych przez studio innowacji Visa w Warszawie była Visa Mobile. Visa Mobile to nowy sposób płatności karta w Internecie, polegający na podaniu numeru telefonu i potwierdzeniu transakcji w aplikacji mobilnej banku. Pod wieloma względami przypomina BLIKA.

Na początek w ramach pilotażu z Visa Mobile mogą skorzystać klienci Nest Banku. Polska jest pierwszym rynkiem, na którym zadebiutowała ta usługa.