Visa
Minna umożliwia zarządzanie subskrypcjami za pośrednictwem aplikacji bankowej. Platforma podpowiada także o terminie zakończenia darmowego okresu próbnego.
Pamiętacie informacje o tym, że Visa przejmuje fintech Plaid za 5,3 mld USD? Visa nie przejmie Plaid ponieważ postępowanie antymonopolowe w USA zajęłoby zbyt wiele czasu. Firmy dalej będą współpracować.
Z Igorem Zacharjaszem, dyrektorem w studiu innowacji Visa rozmawialiśmy o technologiach, które ułatwiają życie konsumentom i fintechom.
Na początku stycznia 2021 roku zarówno kurs akcji Visa i Mastercard był wyższy niż rok temu, ale rekordy wzrostów pobił PayPal i Adyen.
Wirex dołączył do Visa w Europie. To duże osiągnięcie brytyjskiego fintechu specjalizującego się kartę płatniczą do portfela krypto walut.
Visa opracowuje standardy dla rozwiązania, które sprawi, że wymiana CBDC będzie możliwa także, gdy będziemy offline.
Jeżeli do końca roku przedsiębiorcy nie zadbają o to, by system płatności w ich e-sklepach był dostosowany do SCA, to klienci mogą mieć problemy z dokonywaniem zakupów.
Dzięki oferowanej propozycji klienci biznesowi banku, posiadający rachunek firmowy, mają dostęp do abonamentów w ramach windykacji on-line, oferowanych przez Vindicat.
We współpracy z Conferma Pay, Visa pomaga firmom szybko przenosić płatności B2B do przestrzeni cyfrowej.
Ruszyła świąteczna kampania Visa promująca szybkie i bezpieczne płatności bezgotówkowe. Inicjatywę wspiera świąteczna loteria z siecią sklepów Lidl.
W ramach zwiększania wsparcia dla firm z ekosystemu płatniczego, Visa ogłosiła dwa nowe elementy programu Fintech Fast Track.
Dzięki nowemu programowi klienci Visa będą mieli lepszy dostęp do kluczowych innowacji w obszarze płatności cyfrowych.
Visa rozszerzyła współpracę ze Stripe - fintechem zajmującym się przetwarzaniem płatności online.
Nowa promocja w Play dla tych, co opłacają faktury korzystając z fintechowych rozwiązań. Klienci, którzy opłacą faktury w Play24 z Google Pay kartą Visa, mogą otrzymać 20 zł zwrotu na kartę.
Visa ogłosiła przejęcie fintechu YellowPepper, który prężnie rozwija usługi fintech w Ameryce Łacińskiej od 2004 roku.
Każda z nich, zanim podniesiono limit dla płatności zbliżeniowych w ponad 29 krajach w Europie, wymagałaby wprowadzenia na terminalu kodu PIN.
Visa poczyniła duży krok w kierunku transformacji smartfonów w terminal płatniczy. Rozwiązanie Visa Tap to Phone ma być dostępne na 15 rynkach.
Usługa jest obecnie dostępna na 32 rynkach, w tym w Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Rumunii, Ukrainie i Turcji. W przyszłości może zostać rozszerzona na 178 krajów.
Zarządzanie płatnościami cyklicznymi to jedna z tych funkcji, które w znaczny sposób realnie podnoszą funkcjonalność aplikacji mobilnej banku i fintechu.
Dzięki rozwiązaniom Visa można zapłacić zbliżeniowo w środkach komunikacji miejskiej już w 500 miastach na całym świecie. Wrocław to jeden z wielu przykładów sukcesu.