Partner serwisuVisa dla biznesu

Visa


Visa to jedna z największych organizacji płatniczych na świecie i światowy lider płatności cyfrowych. Firma powstała w 1958 roku i obecnie procesuje ponad 500 mln transakcji dziennie. Visa zatrudnia ok. 20 tys. pracowników i jest uznawana za jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie spółek działających w sektorze płatności. Nowoczesna globalna sieć przetwarzania danych transakcji – VisaNet – umożliwia dokonywanie bezpiecznych płatności w 160 walutach na całym świecie i może przetwarzać w ciągu sekundy ponad 65 tys. operacji. Sieć Visa łączy 3,4 mld kart, 61 mln punktów detalicznych i prawie 16 tys. instytucji finansowych. Wraz z ogólnoświatowym procesem przechodzenia z technologii analogowych na cyfrowe, Visa angażuje swoją markę, produkty, specjalistów, sieć i zasięg, by kształtować przyszłość handlu.
Niemal 6 mln Polaków chce zapłacić smartfonem w Black Friday
23 listopada 2022, 15:55

Takie wnioski płyną z badania Visa Mobile Payments Study 2022, przeprowadzonego na ośmiu rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, w tym w Polsce.

Visa będzie promować płatności twarzą podczas mundialu w Katarze
18 listopada 2022, 11:41

Podczas zbliżającego się turnieju Visa zapewni kibicom dostęp do płatności zbliżeniowych. Przy okazji organizacja zaprezentuje kilka nowinek płatniczych.

Visa coraz bardziej interesuje się metaverse i NFT
2 listopada 2022, 14:47

Visa złożyła w amerykańskim urzędzie patentowym wnioski o rejestrację znaków towarowych związanych z metaverse, NFT i portfelami kryptowalutowymi.

Visa wesprze firmy prowadzone przez kobiety. Rusza program grantowy She's Next
5 października 2022, 09:12

Program umożliwia polskim przedsiębiorczyniom i uchodźczyniom, które przebywają legalnie w Polsce, ubieganie się o jeden z pięciu grantów w wysokości 20 tys. zł.

Visa chce uczyć o finansach przez zabawę. Startuje nowa wersja gry Financial Soccer
29 września 2022, 12:33

Visa uruchomiła darmową grę wideo, która łączy zabawę z edukacją w dziedzinie finansów. Jest ona dostępna zarówno na przeglądarki, jak i urządzenia mobilne.