Partner serwisuVisa dla biznesu

Visa


Visa to jedna z największych organizacji płatniczych na świecie i światowy lider płatności cyfrowych. Firma powstała w 1958 roku i obecnie procesuje ponad 500 mln transakcji dziennie. Visa zatrudnia ok. 20 tys. pracowników i jest uznawana za jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie spółek działających w sektorze płatności. Nowoczesna globalna sieć przetwarzania danych transakcji – VisaNet – umożliwia dokonywanie bezpiecznych płatności w 160 walutach na całym świecie i może przetwarzać w ciągu sekundy ponad 65 tys. operacji. Sieć Visa łączy 3,4 mld kart, 61 mln punktów detalicznych i prawie 16 tys. instytucji finansowych. Wraz z ogólnoświatowym procesem przechodzenia z technologii analogowych na cyfrowe, Visa angażuje swoją markę, produkty, specjalistów, sieć i zasięg, by kształtować przyszłość handlu.
Visa ogłosiła przejęcie fintechu YellowPepper
October 30, 2020, 1:23 PM

Visa ogłosiła przejęcie fintechu YellowPepper, który prężnie rozwija usługi fintech w Ameryce Łacińskiej od 2004 roku.

Podniesienie limitu transakcji bez PIN Visa to 500 mln dodatkowych transakcji zbliżeniowych
October 29, 2020, 10:36 AM

Każda z nich, zanim podniesiono limit dla płatności zbliżeniowych w ponad 29 krajach w Europie, wymagałaby wprowadzenia na terminalu kodu PIN.

Visa Tap to Phone, czyli jak w kilka minut zmienić smartfona w terminal płatniczy
October 23, 2020, 3:35 PM

Visa poczyniła duży krok w kierunku transformacji smartfonów w terminal płatniczy. Rozwiązanie Visa Tap to Phone ma być dostępne na 15 rynkach.

Przelewy transgraniczne w czasie rzeczywistym. TransferGo nawiązuje współpracę z Visa
October 21, 2020, 3:45 PM

Usługa jest obecnie dostępna na 32 rynkach, w tym w Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Rumunii, Ukrainie i Turcji. W przyszłości może zostać rozszerzona na 178 krajów.

Płatności cykliczne, czyli zarządzanie subskrypcjami. Jak to zrobić?
October 19, 2020, 11:38 AM

Zarządzanie płatnościami cyklicznymi to jedna z tych funkcji, które w znaczny sposób realnie podnoszą funkcjonalność aplikacji mobilnej banku i fintechu.

Visa: Już w 500 miastach na świecie za bilet podróżny zapłacisz zbliżeniowo
October 2, 2020, 1:04 PM

Dzięki rozwiązaniom Visa można zapłacić zbliżeniowo w środkach komunikacji miejskiej już w 500 miastach na całym świecie. Wrocław to jeden z wielu przykładów sukcesu.

Nie mogło być inaczej. Program Polska Bezgotówkowa będzie kontynuowany
September 30, 2020, 7:44 PM

Nie mogło być inaczej. Program Polska Bezgotówkowa będzie kontynuowany. To unikatowy na skalę światową program, który przyczynił się do upowszechnienia obrotu bezgotówkowego w Polsce.

Dodaj kartę do innej aplikacji bezpośrednio z apki bankowej? UOB pokazał, że to możliwe
September 29, 2020, 4:00 PM

Singapurski bank UOB wdrożył rozwiązanie, które umożliwia dodanie karty do innej aplikacji bezpośrednio z poziomu aplikacji mobilnej banku.

Visa nawiązała współpracę z GOG.COM
September 22, 2020, 3:15 PM

Gracze są coraz bardziej dopieszczani przez fintechy, banki i ogólnie sektor finansowy. Dzięki współpracy Visa i GOG.COM klienci platformy mogą otrzymać za darmo grę Children of Morta.

eService i MyPinpad opracują nowego SoftPOSa na Androida
September 17, 2020, 10:40 AM

eService i MyPinpad opracują SoftPOSa na Androida wykorzystującego technologię Visa. Ma on umożliwiać bezpieczne przyjmowanie płatności za pomocą różnych modeli smartfonów.

Apple Pay dla kart Visa już dostępne w Banku Pekao
September 15, 2020, 9:52 AM

Klienci Banku Pekao posiadający urządzenia firmy Apple oraz karty Visa Debit Gold oraz Visa Business mogą już dodawać karty do Apple Pay.

Visa i PayPal rozszerzają partnerstwo. Przelewy będą znacznie szybsze
September 14, 2020, 12:11 PM

Visa i PayPal rozszerzają współpracę na mocy, której przelewy na rachunki konsumentów i małych firm będą znacznie szybsze. To następstwo uruchomienia usługi Instant Transfer w Ameryce Północnej, Azji i Europie.

Visa łączy siły z Vipps - liderem fintech w Norwegii
September 4, 2020, 1:06 PM

Nawiązanie współpracy z Vipps to dowód na to, że Visa chce oferować doświadczenia płatnicze wykraczające poza tradycyjne użycie kart.

Visa mocno wchodzi w AI. Uczenie w czasie rzeczywistym Smarter STIP
August 27, 2020, 1:08 PM

Smarter Stand-in Processing wykorzystuje sztuczną inteligencję do zmniejszenia liczby odrzuconych transakcji, gdy systemy instytucji finansowych autoryzujące płatności doznają zakłóceń lub ulegają awarii.

Visa zainwestuje w MagicCube
August 25, 2020, 1:28 PM

Visa mocniej zaangażuje się w rozwój MagicCube - fintechu, który tworzy oprogramowanie płatnicze umożliwiające np. dokonywanie płatności w ramach IoT.

Visa może przejąć Plaid. Tak orzekł brytyjski nadzór nad konkurencją
August 24, 2020, 12:09 PM

W styczniu Visa ogłosiła, że przejmuje amerykański fintech Plaid za 5,3 mld USD. Dzisiaj CMA, czyli brytyjski organ nadzoru nad konkurencją „dał zielone światło” dla tej transakcji. A co mu w ogóle do tego?

Ponad milion terminali płatniczych w Polsce. Wzrasta udział kart Visa w transakcjach zbliżeniowych
July 29, 2020, 2:19 PM

Udział transakcji zbliżeniowych kartami Visa wydanymi w Polsce wzrósł o ponad 10% rok do roku. To dane na kwiecień 2020.

Apple Pay dla kart Visa już niebawem w Pekao. Na razie bank udostępnia Garmin Pay i Fitbit Pay
July 17, 2020, 10:13 AM

Klienci Pekao mogą już podpinać karty Visa do Garmin Pay i Fitbit Pay. Bank zapowiada również udostępnienie Apple Pay dla posiadaczy plastików z logiem Visa.

Visa testuje raty jako metodę płatności
July 14, 2020, 10:35 PM

Visa rozpoczęła testy nowej usługi ratalnej. Rozbicie płatności na raty ma być możliwe bezpośrednio przy dokonywaniu transakcji kartą.

Ruszają pracę nad "Click to Pay". Wspólna inicjatywa Visa, Mastercard, American Express i Discover
July 8, 2020, 12:39 PM

Rozpoczęły się przygotowania do wdrożenia na skalę globalną „Click to Pay”, czyli rozwiązania do dokonywania płatności za zakupy w internecie za pomocą kilku kliknięć.